اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۲۹۹۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۲ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - 18 June 2022
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به عملکرد وزارت بهداشت در مقابله با کرونا و به صفر رساندن آمار فوتی گفت: این عملکرد قابل قبول و رو به رشد است.
عملکرد وزارت بهداشت در مقابله با کرونا قابل قبول استخبرنگار: معصومه مرادی

به گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، محمد جواد عسگری نماینده داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عصرپرس با اشاره به اعلام خبر صفر شدن فوتی کرونا از سوی دکتر عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  در روزهای 12 و 20 خرداد گفت: دولت سیزدهم با تولید، واردات و تزریق واکسن بزرگترین کار را در مهار کرونا انجام داد.

وی افزود :با مهار کرونا فضای کسب و همچنین زندگی مردم به حالت عادی بر برگشت و نقش وزارت بهداشت دولت سیزدهم در این زمینه بسیار موثر بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اضافه کرد: واکسینه شدن مردم و همچنین افزایش تجهیزات مقابله با کرونا و همدلی که مردم در این زمینه داشتند، باعث شد تا تلفات ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر در روز به صفر و حتی زیر عدد ۵ برسد.

عسگری با اشاره به مخالفت آمریکا در واردات واکسن به ایران گفت: دیدیم که بعد از مخالفت ها برای دادن واکسن به ایران، مسئولین به توانمندی‌های متخصصان داخلی اعتماد کرده و هم اکنون ۶ مرکز تولید واکسن در کشور مشغول تولید هستند.

 وی با بیان اینکه این نشان می‌دهد که هر وقت ما به توانمندی‌های داخلی توجه کردیم، خودکفا شدیم، افزود: در همین زمینه تولید واکسن، امروز به مرحله رسیدیم که نه تنها نیاز داخلی را تامین می‌کنیم بلکه واکسن به کشورهای خارجی صادر می شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به ظرفیت و قابلیت های بهداشتی موجود در کشور گفت: در حال حاضر از لحاظ پزشکی ظرفیت بسیار خوبی در کشور وجود دارد و باید به این ظرفیت ها اعتماد کرد.

عسگری افزود: تجربه نشان داده که هم در جنگ، هم در دوران تحریم هم در دوران کرونا وقتی به توانمندی داخلی توجه کردیم، توانستیم روی پای خود بایستیم.

وی با اشاره به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری تصریح کرد: باید به ظرفیت ها و توانائیهای موجود کشور و جوانان ایرانی اعتماد کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تاکید کرد: در مجموع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملکرد بسیار خوبی در مهار کرونا و به صفر رساندن آمار فوتی کرونا داشت و عملکرد وزارت بهداشت رو به رشد و قابل قبول است.

دکتر عین اللهی وزیر بهداشت برای اولین بار روز پنچ شنبه 12 خرداد اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته هیچ بیمار فوتی ناشی از کرونا نداشتیم.
وی همچنین برای دومین بار روز جمعه  20  خرداد اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته هیچ بیمار فوتی ناشی از کرونا نداشتیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: