اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۲۹۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - 13 June 2022
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بررسی سوالات نمایندگان از وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست امروز کمیسیون متبوعش، گفت: محور سوالات در جلسه امروز قیمت و کیفیت خودرو و گرانی کالاها بود.
بررسی سوالات نمایندگان ملت از وزیر صمتبه گزارش عصرپرس از خانه ملت، سیدجواد حسینی کیا در تشریح نشست امروز(دوشنبه23 خرداد ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس به حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز سوالات نمایندگان از وزیر صمت بررسی شد، افزود: سوال‌کننده نخست علیرضا ورناصری قندعلی بود که فاطمی امین را درباره صنعت فرش و حذف این صنعت از ساختار وزارت صمت مورد سوال قرار داد که وزیر صمت درباره این موضوع توضیحات لازم را ارائه کرد و نماینده سوال‌کننده قانع شد.

وی به سوال سیدناصر موسوی لارگانی از وزیر صمت اشاره کرد و ادامه داد: عملکرد سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده، درج قیمت تولیدکننده روی کالاها و گرانی محور سوال نخست نماینده فلاورجان بود که فاطمی امین توضیحاتی درباره این موضوع ارائه کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه دومین سوال موسوی لارگانی نیز درباره علت عدم اجرای برنامه ارائه شده‌ه ویژه در حوزه خودرو از سوی وزیر صمت بود، اضافه کرد: به گفته فاطمی امین، خودروسازان در سال جاری برنامه تولید یک میلیون و 500 هزار دستگاه را دارند که در حال حاضر این برنامه به درستی پیش می‌رود.

حسینی‌کیا تصریح کرد: براساس صحبت‌های فاطمی امین تولید روزانه ایران خودرو به 2 هزار و 600 دستگاه و سایپا به یک هزار و 800 دستگاه رسیده، همچنین تعداد خودروهای کف پارکینگ کاهش یافته است. که در نهایت 2 هفته فرصت به وزیر صمت داده شد تا جلسه‌ای برای بررسی مستندات مربوطه برگزار شود و در صورت عدم اقناع سوال‌کننده، سوال به صحن مجلس ارجاع شود.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نماینده سوال‌کننده بعدی سیدعلی موسوی بود، ادامه داد: محور سوال نماینده ملکان درباره عملی نشدن وعده‌های وزیر صمت به ویژه در حوزه صنعت خودروسازی بود که فاطمی امین با اشاره به کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ، برنامه‌های مربوط به افزایش تیراژ تولید خودرو را تشریح کرد؛ در نهایت 2 هفته فرصت به وزیر صمت داده شد تا جلسه‌ای برای بررسی مستندات مربوطه برگزار شود در صورت عدم اقناع سوال‌کننده، سوال به صحن مجلس ارجاع شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: