اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
کد خبر: ۲۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - 11 June 2022
معاون وزیر نیرو در جریان سفر به گیلان:
معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: متخصصان داخلی با استفاده از سیستم تراکم مرطوب در تولید برق توانسته‌اند بدون نیاز به مصرف سوخت اضافی و سرمایه‌گذاری گسترده زمینه افزایش 30 مگاواتی توان تولید برق نیروگاه پره‌سر گیلان را فراهم کنند.
توان تولید برق نیروگاه پره‌سر گیلان افزایش یافتبه گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همایون حایری" در جریان سفر به گیلان با اشاره به آخرین وضعیت نیروگاه‌های این استان، افزود: در نیروگاه پره‌سر با استفاده از سیستم تراکم مرطوب در تولید برق، میزان تولید دو واحد گازی این مجموعه در روزهای گرم سال مجموعا 30 مگاوات افزایش یافته است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت تولید برق نیروگاه شهید بهشتی لوشان، گفت: این نیروگاه با برخورداری از دو واحد بخار ۱۲۰ مگاواتی و دو واحد گازی ۶۰ مگاواتی در جنوبی‌ترین نقطه استان گیلان واقع شده است که واحد یک گازی این مجموعه پس از انجام تعمیرات اساسی وارد مدار تولید شده است.

حایری با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی این واحد پس از 90 روز به اتمام رسیده است، ادامه داد: در این بازه زمانی اهم تجهیزات واحد شامل توربین، سیستم کنترل، اتاق احتراق و کمپرسور سرویس و تعمیر شده است که با انجام این اقدامات میزان تولید این واحد که به دلیل فرسودگی به 38 مگاوات محدود شده بود، قبل از شروع فصل گرما به مقدار نامی آن رسیده است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو تاکید کرد: همچنین در واحد دو بخار این نیروگاه نیز برای نخستین بار در کشور و بدون حضور هیچ مشاور و پیمانکار خارجی، عملیات نوسازی و بازسازی بویلر این واحد با تعویض ۶۰ کیلومتر از لوله‌های آن توسط متخصصان داخلی در دست اجرا است.
نام:
ایمیل:
* نظر: