اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
کد خبر: ۲۹۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - 26 May 2022
در آستانه برگزاری مراسم خانوادگی «سلام فرمانده»:
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اجرای خدمات ویژه این ناوگان به شرکت کنندگان در مراسم خانوادگی «سلام فرمانده» در مجموعه ورزشی آزادی تهران خبر داد.
مترو تهران خدمات ویژه ارائه می‌دهدبه گزارش عصرپرس از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ مهدی شایسته اصل با اشاره به برگزاری اين اجتماع بزرگ در روز پنجشنبه 5 خردادماه 1401 گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده انتظار داريم از ساعاتی قبل از آغاز مراسم با استقبال مسافری در شهر زیرزمینی بخصوص در خطوط دو، چهار و پنج مواجه باشیم که تمهیدات لازم برای سرویس‌دهی هرچه بهتر به شهروندان و مسافران انجام شده است.

وي افزود: این مراسم در ساعت 17 آغاز می‌شود اما از ساعت ۱۵ تا پایان مراسم و بازگشت کامل همه شرکت‌کنندگان، تعداد حرکت قطارها در خط 5 متروی تهران با توجه به حجم مسافران افزايش می‌یابد. همچنین تمامی قطارهای تندرو در ایستگاه ورزشگاه آزادی توقف خواهند داشت.

وی تصريح كرد: با توجه به حضور کودکان در این اجتماع، پیش‌بینی می‌شود که بیش از 50 درصد مسافران را بانوان تشکیل دهند در همین راستا و به منظور رفاه حال بانوان و کودکان برنامه‌ریزی شده تا از پرسنل خانم اين شركت، بر روی سکوها و مسير ایستگاه‌ها برای راهنمایی حضور داشته باشند و اتاق مادر کودک نیز در ایستگاه صادقیه فعال و در ایستگاه ورزشگاه آزادی نیز شرایط موردنیاز برای احداث کانکس مادر و کودک در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به تعمیر و تقویت روشنایی ایستگاه‌ها، نظافت، راه‌اندازی آب‌سردکن‌ها و سرویس پله‌برقی‌های ایستگاه ورزشگاه آزادی و صادقیه که گلوگاه‌های اصلی تردد در اين روز هستند و بیشترین حجم مسافر را خواهند داشت گفت: به منظور تسهیل در رفت آمد مسافران از ایستگاه چیتگر به سمت ورزشگاه آزادی و بالعکس هماهنگی‌های لازم با تاکسیرانی و اتوبوسرانی نیز دیده شده است

شایسته اصل همچنین از بر پایی دو ایستگاه صلواتی در ایستگاه ورزشگاه آزادی خبر داد و افزود: این ایستگاه‌های صلواتی برای پذیرایی از شرکت‌کنندگان در این اجتماع بزرگ برپا می‌شود. همچنين با توجه به حجم بالاي مسافر و احتمال تقارن اتمام مراسم با اذان مغرب تمهیدات لازم برای استقرار چند چشمه سرویس بهداشتی سیار و فضایی برای اقامه نماز در محوطه ایستگاه ورزشگاه آزادی دیده شده است.

شایسته اصل خاطرنشان کرد: ميزان ازدحام در ایستگاه‌های مترو به‌صورت لحظه‌ای رصد می‌شود و هر زمان که نیاز باشد قطارهای فوق‌العاده جهت جابه‌جایی بهتر و سریع‌تر مسافران اعزام می‌شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: