اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
کد خبر: ۲۹۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - 24 May 2022
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: در عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر مولفه‌های قدرت ملی کشورمان در جهان به اثبات رسید و دنیا متوجه قدرت ملی ایران شد.
فتح خرمشهر مولفه‌های قدرت ملی ایران را در جهان ثابت کردبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم شکرگزاری و تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر که با حضور فرماندهان، مسئولان و کارکنان نیروهای مسلح در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، با تبریک و تسلیت شهادت سردار صیاد خدایی گفت: دشمن تصور می‌کند با اقدامات تروریستی می‌تواند در مسیر حرکت ملت ایران خللی وارد کند درحالی که ملت ایران بیدی نیست که با این بادها بلرزد.

وی که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر سخنرانی می‌کرد در ادامه گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم که سربازان ولایت یکی از بزرگترین تدابیر امام راحل را به مرحله اجرا در آوردند و آن هم اینکه فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد، و ما نیز در این مسیر پر افتخار ادامه راه می‌دهیم.

امیر سیاری با بیان اینکه نقشه دشمن در حماسه مقاومت خرمشهر شکسته شد و نتوانستند به هدف نهایی خود برسند، خاطرنشان کرد: دشمن زمانی که خرمشهر را اشغال کرد در مدت ۱۹ ماه آنچنان سنگر ساخت و تجهیز کرد که هیچکس در دنیا باور نمیکرد خرمشهر را ایران بتواند پس بگیرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه در عملیات بیت‌المقدس حماسه‌ای آفریده شد که تا ابد ایرانیان به آن افتخار خواهند کرد، اظهار داشت: از ویژگی‌های بارز عملیات بیت‌المقدس وحدت فرماندهی، وسعت زیاد منطقه عملیات که ۱۰ برابر عملیات فتح‌المبین بود، عملیات عبور رودخانه و … بود و اولین نتیجه عملیات بیت‌المقدس، شکست واقعی دشمن بود، شکستی که حتی دنیا هم آن را باور نمی‌کرد.

وی گفت: دشمن پس از این عملیات کاملا در لاک دفاعی فرو رفت و دیگر نتوانست حرکت آفندی از خود نشان دهد. در عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر مولفه‌های قدرت ملی کشورمان در جهان به اثبات رسید و دنیا متوجه قدرت ملی ایران شد.

امیر سیاری در پایان خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر، فتح خاک نیست و فتح ارزش‌های اسلامی است چراکه ما ارزش‌های دینی و اسلامی برایمان اهمیت دارد و مهم است.
نام:
ایمیل:
* نظر: