اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
کد خبر: ۲۸۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - 20 February 2022
سرلشکر باقری:
رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به طرح‌های ابتکاری نیروی زمینی ارتش در حوزه‌های ارتباطی و جنگ الکترونیک گفت: برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز متناسب با تسلیحات روز کشورهای پیشرفته شده است.
برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز متناسب با کشورهای پیشرفته شده استبه گزارش عصرپرس، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری روز یکشنبه در حاشیه افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران اظهارداشت: به همت فرماندهان و مسوولان نیرو در سال‌های اخیر در نیروی زمینی ارتش تحولات چشمگیری محقق شده است.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و پیشرفت‌های صورت گرفته در بخش فناوری و اطلاعات نیروی زمینی ارتش گفت: امروز طرح‌های ابتکاری در حوزه ارتباطی، جنگ الکترونیک، فعالیت‌های شناسایی و تعمیق شناسایی‌ها مشاهده شد که قابل توجه است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایجاد مرکز فرماندهی و کنترل را در قرارگاه جنوب شرق از دیگر دستاوردهای نیروی زمینی ارتش عنوان کرد و افزود:  با اقدامات صورت گرفته همه آنچه که باید در مرزها دیده شود به لحاظ صوت، تصویر، دیتا به مراکز فرماندهی و کنترل منتقل می شود و در لحظه هم امکان مشاهده گزارش و هم امکان ابلاغ دستور قابل انجام است که بحمدلله در مرزهای جنوب شرق، شمال شرق، غرب و شمال کشور این اتفاق افتاده و روز به روز هم در حال تکمیل شدن است.
وی افزود: در نیروی زمینی ارتش برای نگهداری مناسب‌تر تجهیزات، غیر از آن تجهیزات که برای آموزش و عملیات آماده به کار هستند؛ بقیه در شرایط استاندارد به شکل کنسروه نگهداری می‌شوند و چنانچه نیاز عملیاتی باشد در زمان حداکثر یک‌ساعته به چرخه عملیات باز می‌گردند که کاری کاملا پیشرفته و به روز است و تدبیر مناسبی برای نگهداری مطلوب تجهیزات و استفاده به هنگام‌ است.

سرلشکر باقری با اشاره به توانمندی‌های به دست آمده در بخش هوانیروز گفت: در حوزه هوانیروز نیز بالگردهای نزاجا امروز با بهره‌گیری از سامانه‌های دید در شب از قابلیت اجرای عملیات شبانه برخوردار شده اند و همچنین تسلیحات آنها دارای برد متناسب با بالگردهای روز کشورهای پیشرفته دنیا شده است که این اقدامات با بهره‌گیری از صنعت بومی و ظرفیت‌های داخلی انجام شده  و همه این موارد نیز در میدان رزمایش تست عملیاتی خود را گذرانده‌اند.

وی تصریح کرد: از جهت نیروی انسانی، ترکیبی از پیشکسوتان نیروی زمینی ارتش به همراه جوانان دانشمند و آشنا به فناوری های روز دست در دست هم داده و در مجموعه قرارگاه جنوب شرق این نیرو کار می‍‌کنند که این اتفاق با ارزشی است.

رییس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: نکته دوم استفاده از فناوری‌های روز در این قرارگاه است؛ یعنی دقت، هوشمندی و برد مناسب در سلاح‌ها و تجهیزات به طور همزمان، که این دستاورد نیز مهم و قابل توجه است.

وی تصریح کرد: هم‌افزایی و در کنار هم قرار گرفتن مناسب همه تجهیزات و نهایتا آموزش و بکارگیری مناسب همه پارامترها با یکدیگر در مرزهای جنوب شرقی کشور نشان از توانمندی و موفقیت عزیزانمان در ارتش دارد.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و عملیاتی و بازدید از دستاوردهای دفاعی در حوزه‌های زرهی، هوانیروز، جنگال و فناوری ارتباطات و اطلاعات و استقرار یگان‌های نیروی زمینی ارتش در منطقه جنوب شرق صبح امروز( یکشنبه) وارد سیستان و بلوچستان شد.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از مسوولان لشکری و کشوری رییس ستادکل را در جریان بازدیدها و افتتاح طرح‌های عمرانی و دفاعی امنیتی نیروی زمینی ارتش همراهی می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: