اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
کد خبر: ۲۸۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - 23 January 2022
وزیر بهداشت در حاشیه آیین تجلیل از بانوان پزشک:
وزیر بهداشت با بیان اینکه امسال همانطور که اعلام شد شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۰ درصد از ظرفیت پزشک عمومی را به مناطق محروم و به صورت بومی‌ گزینی اختصاص داد، تصریح کرد: همه ما در ارتباط با مناطق محروم مسئول هستیم به خصوص در شرایط فعلی که باید مراکز درمانی‌ برای درمان مبتلایان به کرونا آماده باشند.
اختصاص ۲۰ درصد ظرفیت پزشک عمومی به مناطق محروم کشوربه گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصرپرس، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه آیین تجلیل از بانوان پزشک جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مراسم امروز در راستای تقدیر از بانوان طبیبی بود که علاوه بر رسیدگی به امور خانه در جامعه هم فعالیت می کنند، در پاسخ به پرسشی درخصوص استقبال مردم از دز سوم واکسن کرونا و همچنین وضعیت اُمیکرون در کشور، عنوان کرد: متاسفانه آنطور که ما فکر می‌ کردیم از تزریق دز سوم استقبال نشده و نزدیک به ۲۱ تا ۲۲ درصد واکسیناسیون دز سوم انجام شده است؛ تزریق دز سوم باید به سرعت انجام شود چراکه ما نگران اُمیکرون هستیم.

وی با بیان اینکه در چند روز اخیر تعداد بیماران سرپایی کرونا در کشور تقریبا، ۴ برابر افزایش پیدا کرده که نگرانی زیادی برای ما ایجاد کرده است، اظهار کرد: باتوجه به اینکه واکسن در مراکز واکسیناسیون وجود دارد، امیدواریم مردم برای دریافت واکسن به مراکز اعلام شده مراجعه و استقبال کنند تا ان شاءالله بتوانیم‌ این مرحله را پشت سر بگذاریم.

در کشورهای اطراف ما، در اروپا و آمریکا وضعیت بیماری بسیار بد است

عین اللهی ادامه داد: در کشورهای اطراف ما، در اروپا و آمریکا وضعیت بیماری بسیار بد است؛ آیت الله رئیسی که به روسیه تشریف برده بودند در جلسه ستاد ملی کرونا اعلام کردند که اوضاع بیماری در روسیه هم بسیار بد بوده و میزان گرفتاری مردم و مرگ و میر بالا است؛ به لطف خدا در کشور ما فعلا وضعیت‌ خوب است اما باید وضعیت خوب را نگه داریم و ادامه پیدا کند که لازمه آن، این است که مردم برای دریافت واکسن اقدام کنند.

فعلا بازگشایی‌ها به شرط رعایت پروتکل‌ها در حال انجام است

عین‌اللهی درپاسخ به سوال عصرپرس درباره وضعیت بازگشایی‌ها، گفت: درباره بازگشایی‌ها اعلام شده که با رعایت تهویه مناسب و حفظ فاصله می‌تواند انجام شود. با این حال اگر احتمال بروز مشکل وجود داشته باشد، ممکن است ستاد ملی کرونا تصمیم دیگری اتخاذ کند. فعلا بازگشایی با شرایط رعایت پروتکل‌ها در حال انجام است

وی به موضوع تعویق اعزام پزشکان زن طرحی به مناطق محروم و دورافتاده اشاره و مطرح کرد: وزارت بهداشت مسئول سلامت همه مردم کشور اعم از تهران، اصفهان، ایلام، سیستان و بلوچستان، بندرعباس و... است و ما باید همه مناطق را از نظر سلامت تامین کنیم. افرادی که درس خوانده و متخصص شدند، فقط مربوط به تهران و شهرهای بزرگ نیستند و باید به مردم محروم خدمت کنند چرا که برخی از آنها متعهد به خدمت هستند به این معنا که در زمان امتحان که با نمرات کمتر قبول شدند به عنوان افراد متعهد مناطق محروم  تعهد دادند.

عین اللهی با بیان اینکه امسال هم همانطور که اعلام شد شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۰ درصد از ظرفیت پزشک عمومی را به مناطق محروم و به صورت بومی‌ گزینی اختصاص داد، تصریح کرد: همه ما در ارتباط با مناطق محروم مسئول هستیم به خصوص در شرایط فعلی که باید مراکز درمانی‌ برای درمان مبتلایان به کرونا آماده باشند. برای ما قابل پیش ‌بینی نیست و ممکن است خدایی نکرده مجددا بیمارانی را در مراکز داشته باشیم و بنابراین باید در سراسر کشور آمادگی لازم ایجاد شود؛ خدمت متخصصان اعم از زنان و مردان در کل کشور و در مناطق محروم باید انجام شود.


خبرنگار: پروین مرادی
نام:
ایمیل:
* نظر: