اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
کد خبر: ۲۷۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۲۰ دی ۱۴۰۰ - 10 January 2022
در بدو ورود به عمان؛
وزیر امورخارجه در بدو ورود به مسقط، روابط ایران و عمان را پایدار و دیرینه خواند و گفت: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم به همسایگان و گسترش روابط با همسایگان شمالی، جمهوری اسلامی در پی تجربه روابط خوب با همسایگان حوزه خلیج فارس است تا پیوند شبکه همسایگان را تقویت کند.
امیرعبداللهیان: در پی تقویت پیوند شبکه همسایگان خود هستیمبه گزارش عصرپرس، «حسین امیرعبداللهیان» در بدو ورود به عمان درباره جزییات سفر خود گفت: در این سفر یک روزه با مقامات عمان و وزیر خارجه این کشور درباره توسعه مناسبات دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفت و گوهایی خواهیم داشت. روابط تهران-مسقط، روابطی دیرینه و پایدار است و ما در مسیر این روابط پایدار و مستحکم علاقمند به ارتقا روابط سیاسی و فرهنگی به سطوح بالاتری از همکاری های اقتصادی و تجاری هستیم.

وی با اشاره به پیگیری توافق چهارجانبه احیای خط ترانزیت در این سفر گفت: توافق چهارچانبه به امضای ایران، سلطنت عمان، ترکمنستان و ازبکستان رسیده است و امیدواریم در این سفر با توجه به توجه نگاه دولت سیزدهم به روابط همسایگی و اتفاقات خوبی که در ماه‌های اخیر در مناسبات ایران با کشورهای همسایه شمالی روی داده است؛ این تجربه را با همسایگان حوزه خلیج فارس هم داشته باشیم تا ضمن تقویت پیوند شبکه همسایگان؛ همکاری ها را هم توسعه دهیم. 

وزیر امور خارجه صبح امروز دوشنبه برای دیدار و گفت و گو با مقامات عمانی تهران را به مقصد مسقط ترک کرد.

محور اصلی گفت و گوهای حسین امیر عبداللهیان در این سفر، بررسی راه های گسترش مناسبات فیمابین در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین رایزنی در خصوص مسائل مهم منطقه خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان را در این سفر هیاتی سیاسی از وزارت امور خارجه همراهی می‌کند. 


منبع:ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: