اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
کد خبر: ۲۷۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۰۱ دی ۱۴۰۰ - 22 December 2021
سخنگوی سازمان آتش نشانی تشریح کرد؛
سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع حادثه برخورد دو قطار در خط پنج مترو واقع در ایستگاه چیتگر و مصدومیت ۹ نفر در پی این حادثه خبر داد.
جزئیات حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه مترو چیتگربه گزارش عصرپرس، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: ساعت ۷:۰۸ دقیقه امروز صبح یک مورد حادثه برخورد دو قطار در خط مترو پنج واقع در ایستگاه چیتگر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی افزود: سه ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام می‌شوند و مشاهده می‌کنند که دو دستگاه قطار با یکدیگر برخورد کردند.

ملکی با اشاره به اینکه علت این حادثه توسط کارشناسان شرکت بهره برداری مترو در دست بررسی است اظهار کرد: بسیاری از مسافران خودشان پیاده شده بودند و بسیاری دیگر به دلیل قفل شدن درهای مترو در داخل واگن‌ها محبوس بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی عنوان کرد: آتش نشانان بلافاصله عملیات نجات مسافران را انجام دادند و حدود ۱۸ نفر را از واگن‌ها خارج کردند؛ از این تعداد بنا بر مشاهدات ۹ نفر دچار مصدومیت‌های سطحی شدند که یک نفر مصدومیت شدیدتری داشت.

وی با اشاره به اینکه مصدومان تحویل عوامل اورژانس شدند تصریح کرد: خوشبختانه این حادثه آتش سوزی در پی نداشته و تنها برخورد داشته است؛ در حال حاضر همه چیز تحت کنترل است و مسئولان مترو در حال بررسی محل وقوع حادثه و چگونگی آن هستند.

صبح امروز مترو خط کرج تهران از ریل خارج شد. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است.

به گفته قائم‌ مقام بهره برداری متروی تهران، ساعت ۷:۰۵ صبح امروز ۲ قطار در ایستگاه چیتگر با یکدیگر برخورد کردند اما علت حادثه هنوز مشخص نیست و تیم‌های فنی هم‌اکنون در حال بررسی حادثه و عوامل امدادی نیز در حال جداسازی واگن‌ها هستند.

در حال جداسازی واگن‌ها هستیم

قائم مقام عملیات شرکت مترو تهران گفت: هم اکنون در حال جداسازی واگن‌های آسیب دیده از یکدیگر و آزاد کردن خط هستیم.

آزادی گفت: علت حادثه پس از بررسی‌های اولیه اعلام می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: