اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
کد خبر: ۲۷۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - 28 November 2021
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در تولید واکسن داخلی در دنیا پیشرو هستیم، گفت: ایران از لحاظ وضعیت قرمز کرونایی پاک است اما باید مواظب ویروس جدید آفریقایی باشیم.
باید مراقب ویروس جدید باشیمبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، بهرام عین اللهی روز یکشنبه در همایش ملی «۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دز تزریق سلامت» در سالن همایش های رازی افزود: سویه جدید آفریقایی قابلیت انتقال بالایی دارد و از سیستم ایمنی بدن گریزان است از این رو باید همه اقدامات در جهت جلوگیری از این ویروس به کشور رصد شود.

وی تاکید کرد: البته فقط ۲۶ درصد مردم آفریقای جنوبی واکسن کرونا را دریافت کردند و این موضوع به انتشار سویه جدید کرونا کمک می کند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: ۱۵۰ میلیون دز واکسن به کشور وارد و ۲۰ میلیون دز واکسن نیز در داخل تولید شده و در زمینه واکسن های داخلی پیشرو در دنیا هستیم.

عین اللهی ادامه داد: اکنون در مجموع ۸۵ درصد مردم واکسن تک دز و در برخی استان‌ها ۹۳ درصد دز اول را دریافت کردند و ۷۰ درصد دو دز را تزریق کرده اند.

به گفته عین اللهی،  یک میلیون نفر نیز دز سوم را تزریق کردند و از افراد ریسک پذیر و سن بالا می خواهیم برای دریافت دز سوم اقدام کنند.

وزیر بهداشت ادامه داد: در این همایش باید از کادر سلامت یاد کنیم که از ابتدای شیوع کرونا تلاش زیادی را انجام دادند.

عین اللهی گفت: ایران امروز نام درخشان در دنیا است و در فاجعه کرونا که روزانه ۵۰ هزار مبتلا و بالای ۷۰۰ نفر مرگ و میر روزانه داشتیم ، توانستیم با پوشش واکسیناسیون عمومی  این آمار را کاهش دهیم.

وزیر بهداشت افزود: در واقع تلاش جمعی و استفاده از تجربیات دفاع مقدس باعث شد خدمات ارزنده ای با همکاری وزارتخانه های مختلف، بانک مرکزی، هلال احمر و غیره در امر واکسیناسیون ارائه دهیم و جوانان نیز پر شور پای کار آمدند.

وی تاکید کرد: وزارت بهداشت با آمدن مردم به صحنه به موفقیت رسید و افتخار می کنیم مردم در این پروژه از ما حمایت کردند.

عین اللهی تصریح کرد: تا پای شهادت ایستاده ایم و رسانه ها در این راه حماسه های کادر درمان را نشان دادند و چالش ها و مشکلات، هنر ایثار و فداکاری مدافعان سلامت  را به تصویر کشیدند.

وی با اشاره به جلسه مسوول سی دی سی آلمان در چند روز گذشته ، گفت: مسوول سی دی سی اذعان داشت با انجام واکسیناسیون مردم آلمان فکر کردند که کرونا تمام شده و اصول بهداشتی را رعایت نکردند به همین خاطر با پیکی از کرونا مواجه شدیم که روزانه حدود ۵۰ هزار مبتلا و ۲۰۰ مرگ دارند ما نباید تجربیات آنها را داشته باشیم باید همچنان شیوه نامه های بهداشتی رعایت شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اکنون کمیته علمی مقابله با کرونا قوی است، تاکید کرد: در این کمیته یک نفر از هر رشته حضور دارد و انواع درمان های طب ایرانی و رایج را رصد می کنند همچنین واکسن ها و خود ویروس نیز در این کمیته رصد می شود.

عین اللهی ادامه داد: روز پنجشنبه وزیر بهداشت آفریقای جنوبی خبر از ویروس جدید کرونا داد که در این کشور شناسایی شده و ما کاملا این موارد را رصد می کنیم.

وی با بیان اینکه بازدیدی از فرودگاه امام خمینی داشتیم ، افزود: این ویروس احتمال ورود به کشور را دارد پس باید بسیار مراقب باشیم .


نام:
ایمیل:
* نظر: