اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
کد خبر: ۲۶۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - 12 October 2021
مجری طرح نیروگاه‌های گازی شرکت برق حرارتی:
مجری طرح نیروگاه‌های گازی شرکت برق حرارتی با اشاره به نیاز مبرم استان مازندران به افزایش توان تولید نیروی برق، افزود: بر همین اساس پروژه ساخت بلوک سیکل‌ترکیبی طرح توسعه نیروگاه شهیدسلیمی نکا به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در دستور کار گرفته است.
ظرفیت نیروگاه نکا 484 مگاوات افزایش می‌یابدبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون،محمود صادقی در جریان بازدید از کارگاه طرح توسعه نیروگاه نکا با تاکید بر اینکه این پروژه سال 1402 وارد مدار می‌شود، گفت: این مجموعه شامل دو واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه پیمانکاران بخش پاوربلاک و مشترکات نیروگاه در مراحل پایانی تعیین و انتخاب هستند، گفت: بدین منظور بایستی تمامی تمهیدات لازم جهت تسریع در انجام به موقع عملیات اجرایی پروژه پیش‌بینی شده و با تشکیل کارگروه‌های فنی، موانع فعلی و احتمالی پیش‌روی پروژه در بخش اجرا، قرارداد و تامین تجهیزات مورد بررسی قرار بگیرد تا به سرعت شاهد رفع مسائل موجود در این بخش باشیم.

مجری طرح نیروگاه‌های گازی شرکت برق حرارتی به رفع موانع ایستگاه گاز و پست بلافصل پروژه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر درصد پیشرفت عملیات اجرایی بازسازی ساختمان اداری به حدود 25 درصد و قرارداد تخریب، مانع‌زدایی و جابجایی تجهیزات نیز به حدود 35 درصد رسیده است.

صادقی بر لزوم برنامه‌ریزی برای اتمام عملیات اجرایی مسیرهای بحرانی پروژه تاکید کرد و افزود: ادامه جدی عملیات اجرایی آماده‌سازی محوطه جهت تحویل به پیمانکار BOP و همچنین ارتباط بین مخازن سوخت قدیم با مخزن هشت جهت ذخیره‌سازی سوخت نیز از دیگر مسائلی است که در ادامه اجرای این طرح بایستی مورد پیگیری جدی قرار بگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: