اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶
کد خبر: ۲۶۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - 07 October 2021
وزیر راه و شهرسازی گفت: کار احداث بزرگراه شرقی - غربی نوار ساحلی جنوب کشور تا پایان سال ۱۴۰۱ پایان می یابد.
وزیر راه: بزرگراه نوار ساحلی جنوب کشور تا سال ۱۴۰۱ تکمیل می‌شودبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، رستم قاسمی که روز پنجشنبه  برای بازدید از برخی از پروژه‌های جاده‌ای و همچنین مسکن به استان بوشهر سفر کرده است در جریان بازدید از منطقه کنگان، دیر و عسلویه اعلام کرد: محور بزباز- بندو به عنوان بخشی از کریدور غربی-شرقی- ساحلی جنوب کشور، از چابهار، آغاز و به خوزستان ختم می شود و یکی از کریدورهای بسیار مهم و استراتژیک کشور است.

وی یادآورشد: طول این کریدور حدود یکهزارو ۸۵۰ کیلومتر است که ۳۹۰ کیلومتر آن در استان بوشهر بوده که تاکنون ۲۷۰ کیلومتر آن ساخته شده و باقی مانده در حال انجام است.

قاسمی با اشاره به اینکه مهمترین موضوع محور بزباز- بندو، اقتصاد دریا و دریامحوری است، اظهارداشت: بخشی از این پروژه بزرگراهی احداث شده است. 

وی گفت: امیدواریم با پیشرفت فیزیکی بخش باقیمانده که ۷۰ درصد است با برنامه ای که در سفر رییس جمهوری به این منطقه تدارک دیده شده تا پایان ۱۴۰۱ شاهد اتمام این پروژه باشیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: محور بزباز- بندو بخشی از بزرگراه نوار ساحلی جنوب کشور در استان بوشهر به طول ۳۲ کیلومتر است و بزرگراه در انتهای حوزه استحفاضی استان به سمت هرمزگان است.

قاسمی گفت: باتوجه به نداشتن ایمنی کافی و محور فرعی بزباز - بندو -  تقاطع عسلویه، ضرورت احداث و تکمیل محور بزرگراهی در سال‌های گذشته با هدف افزایش ایمنی تردد کاربران با خروج از مناطق روستایی، کاهش مصرف سوخت، تکمیل شبکه بزرگراهی استان و جنوب کشور، اصلاح دسترسی‌های لازم بزرگراه عسلویه - لامرد، رعایت پدافند غیرعامل به جهت دسترسی به شبکه راه آهن، تکمیل بزرگراه بزباز - بندو را یکی از مهمترین اولویت‌های پروژه‌های راهسازی استان کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به استان بوشهر این سفر انجام شده است. در این سفر تمامی پروژه‌هایی که در حوزه راه و شهرسازی درسطح استان وجود دارد مورد بازدید قرار می‌گیرد و برای رفع مشکلات احتمالی برنامه‌ریزی و اقدام خواهیم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: