اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
کد خبر: ۲۵۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - 07 September 2021
رئیس مجلس تاکید کرد:
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر نماینده مشهد درخصوص لزوم جلوگیری از رسوب و فاسد شدن تعداد زیادی سرم در گمرک گفت: کمیسیون اقتصادی دپوی کالاهای فاسدشدنی در گمرکات را پیگیری کند.
دستور پیگیری دپوی کالاهای فاسدشدنی در گمرکاتبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس از خانه ملت، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: اخیراً از گمرکی بازدیدی انجام دادیم که در جریان آن با حجم انبوهی از سرم وارد شده از کشور آلمان مواجه شدیم که از سال 95 تاکنون در گمرک دپو شده و و در شرایطی که بیماران دیالیزی به این سرم ها محتاج هستند، برخی از آنها فاسد و برخی دیگر در حال فاسد شدن است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم ادامه داد: در شرایطی که والدین برای تامین شیرخشک فرزندانشان از این داروخانه به آن داروخانه در جستجو هستند، شیرخشک ها و برخی مواد غذایی و دارویی در گمرکات رسوب شده است، از این جهت به وزیر اقتصاد نیز متذکر شدم که باید برای کالاهای رسوب شده در گمرکات برنامه ریزی صورت گیرد تا سازمان اموال تملیکی با توجه به نیاز مردم و بازار، آنها را عرضه کند، اما متاسفانه به این موضوع توجهی نمی شود. در حالی که این کالاها بیت المال بوده و پول بابت آنها پرداخت شده و مردم روی تخت بیمارستان به آن محتاج هستند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی باید موضوع دپوی کالاها را از گمرک پیگیری کند، گفت: با توجه به توضیحات آقای پژمانفر، برای افکار عمومی توضیح می دهم که مثلا این سرم ها از سال 95 وارد شده که طبیعتاً بخش خصوصی آن را وارد کرده و ممکن است به هر دلیلی در گمرکات مانده باشد. این برداشت ایجاد نشود که این کالاها در شرایط کرونایی توسط دولت وارد شده و در گمرک مانده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از کالاها وارد می شوند که به دلایل مختلف در گمرک باقی می مانند و ممکن است برخی از آنها فاسدشدنی باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: