اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
کد خبر: ۲۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۷ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - 02 August 2021
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی مدافع تردد امن و بی‌ضرر کشتی‌ها در خلیج فارس و آب‌های بین المللی است،‌ گفت: جمهوری اسلامی ایران نسبت به حفاظت از امنیت و منافع ملی خود لحظه‌ای تردید نداشته و هر گونه ماجراجویی احتمالی را بی‌درنگ و با قوت و جدیت پاسخ خواهد داد.
خطیب‌زاده: ایران مدافع و حامی تردد امن و بی‌ضرر کشتی‌هاستبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس از اداره کل اطلاع‌رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب‌زاده روز دوشنبه اتهامات بی پایه و اساس وزیر امور خارجه بریتانیا علیه جمهوری اسلامی ایران که با همان سیاق از سوی وزیر خارجه آمریکا نیز تکرار شده و حاوی مطالبی متناقض، اتهامات واهی و تحریک‌آمیز است را مایه تاسف عمیق دانست و قویا محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآورشد: این بیانیه‌های هماهنگ شده بخودی خود حاوی فرازهایی متناقض است، بگونه‌ای که ابتدا بدون ارائه هرگونه سند و مدرک به جمهوری اسلامی ایران اتهام می‌زند و متعاقبا از «احتمال» آن سخن می‌گوید! 

خطیب‌زاده، جمهوری اسلامی ایران را مدافع و حامی تردد امن و بی‌ضرر کشتی‌ها در خلیج‌فارس و آبهای بین‌المللی دانست که بیشترین مرز آبی را در خلیج‌فارس داشته‌ و همواره آماده همکاری در زمینه تامین امنیت دریانوردی در آن با کشورهای منطقه است و حضور و مداخلات نیروهای فرامنطقه‌ای در آب‌های خلیج‌فارس و کشورهای حاشیه آن را مخل ثبات و امنیت منطقه می‌داند.

وی ‌تاکید کرد: جای تاسف است در حالی که این کشورها نسبت به تعرض و خرابکاری‌های تروریستی در قبال کشتی‌های تجاری ایران در دریای سرخ و آب‌های بین‌المللی سکوت حمایت‌آمیزی داشته‌اند، در یک سوگیری آشکار سیاسی اتهامات واهی را متوجه جمهوری اسلامی ایران‌ می‌کند، در صورتی که چنانچه این کشورها سندی برای اثبات ادعاهای واهی خود دارند، می‌بایست ارائه کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به حفاظت از امنیت و منافع ملی خود لحظه‌ای تردید نداشته و هر گونه ماجراجویی احتمالی را بی‌درنگ و با قوت و جدیت پاسخ خواهد داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: