اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
کد خبر: ۲۵۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۲۸ تير ۱۴۰۰ - 19 July 2021
در هشتاد و دومین پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید؛
بهره‌برداری از طرح های ملی وزارت جهاد کشاورزی در سراسر کشور با ارزش سرمایه گذاری ۱۱ هزارمیلیارد و ۷۰۳ میلیون تومان با فرمان رییس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.
آغاز بهره‌برداری از  ۵۸۵ طرح ملی وزارت جهادکشاورزی با دستور رییس جمهوریبه گزارش عصرپرس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در هشتاد و دومین برنامه پویش تدبیر و امید برای جهش تولید فرمان افتتاح رسمی۳ طرح آب و خاک به مساحت ۶۶ هزار هکتار، ۴۴۳ طرح صنایع تبدیلی و غذایی، ۱۱۸ واحد طرح گلخانه ای و ۷ واحد طرح زیربنایی را صادر کرد.

بر اساس این گزارش امروز همچنین۱۴ طرح آبزی‌پروری و زیربنایی شیلات در استان‌های هرمزگان، بوشهر، قزوین و سیستان و بلوچستان از طریق ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید.

 همچنین۶۶ هزار هکتارطرح‌های آب و خاک کشور شامل ۲۵هزار هکتارطرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور، ۲۵ هزارهکتارطرح سامانه‌های نوین آبیاری و ۱۶هزارهکتارسایر طرح‌های آب و خاک در شهرستان کامیاران به بهره برداری رسید.

میزان سرمایه گذاری انجام شده در این طرح‌ها ۲ هزار و ۶۰ میلیارد تومان است و اجرای این طرحها برای۱۳ هزار نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

همچنین امروز ۹ طرح شیلاتی در استان هرمزگان شامل پنج طرح مزرعه پرورش میگو در مجموع با ۹۵۲ هکتار مساحت، ۲ طرح پرورش ماهی، یک طرح تکثیر میگو و طرح تکمیل بندر صیادی چیروئیه با وسعت ۱۹ هکتار با سرمایه گذاری پنج هزار و ۵۸ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید.این طرح‌ها برای ۹۰۱ نفر به صورت مستقیم، ایجاد اشتغال کرده است.

بدین ترتیب با افتتاح طرح‌های امروز در مجموع برای ۲۴ هزار و ۱۳۴ نفر شغل ایجاد می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: