اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
کد خبر: ۲۴۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۸ - ۰۷ تير ۱۴۰۰ - 28 June 2021
شهردار تهران اعلام کرد:
شهردار تهران گفت: در حال حاضر نصف اتوبوس های تهران گازوییلی و مابقی آن CNG هستند و ایده آل این است که تمامی اتوبوس های گازوییلی را به برقی تبدیل کنیم تا میزان آلودگی را به حداقل برسانیم.
کاهش الودگی هوای تهران با تبدیل  اتوبوس های گازوییلی به برقی
به گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، پیروز حناچی، شهردار تهران در حاشیه مراسم اهدای ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز مناطق زلزله زده سی سخت و سیل زدگان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران گفت: ارزش ماشین‌آلاتی که امروز به مناطق بحران زده دو استان سیستان و بلوچستان و کهگیلویه بویر احمد اهدا می شود، حدود ۱۵ میلیارد تومان است که به تصویب شورای شهر رسیده است.

حناچی ادامه داد: تفاوت اهدای این ماشین آلات با کمک‌های قبل این است که این کمک‌ها به شکل زیربنایی و به صورت تجهیزات و امکانات است که در مناطق ماندگار است و می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: همچنین  کمک های مردمی، اعزامی و کمک های جمع آوری شده نقدی و غیرنقدی توسط همکاران ما در شهرداری در نقاط مختلف و حوادثی مانند سیل و زلزله در کرمانشاه ، کردستان سیستان و بلوچستان گلستان و آتش سوزی جنگلهای زاگرس انجام شد. 

حناچی ادامه داد: آتش نشانی تهران نخستین دستگاهی بود که در سیل سال ۹۸ به استان گلستان اعزام شد و در آتش سوزی جنگلهای زاگرس نیز خدمات گسترده ای را برای اطفای حریق انجام داد. 

شهردار تهران اضافه کرد: این کمک ها بخشی از مسئولیت اجتماعی شهرداری تهران است که با تصویب شورای شهر و ابلاغ آن به شهرداری انجام می شود.

وی با بیان اینکه امروز برای مناطق زلزله زده سی سخت همچنین شهر های سیل زده استان سیستان و بلوچستان امکاناتی را پیش بینی کردیم، گفت: در زلزله کرمانشاه حدود ۳۳ دستگاه خودرو ، سیستان و بلوچستان ۱۱ دستگاه و  در خصوص زلزله سی سخت نیز چهار دستگاه کامیون و تجهیزاتی دیگر مانند موتور برق اهدا شد.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به امضای تفاهم نامه در خصوص تولید اتوبوس های برقی گفت: یکی از شرکت های دانشگاهی وابسته به دانشگاه تهران با همکاری یکی از شرکت های خودروسازی داخلی، اتوبوس برقی با باتری لیتیومی تولید کردند که حدود ۷۵ درصد از ساخت آن تولید داخل است و تستهای مختلف را نیز طی کرده است.

هدف شهرداری تهران تبدیل اتوبوس های گازوییلی به برقی است

حناچی ادامه داد: از آنجا که اصلی ترین نقطه و هدف شهرداری تهران اتوبوس های برقی است، از این حرکت حمایت می کند و  از دولت نیز خواستیم که اعتباراتی را برای برای این کار اختصاص دهد و تفاهم نامه ای را در این خصوص با این شرکت امضا کردیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه فعلا تفاهم نامه این کار امضا شده و هنوز به قراداد منجر نشده، توضیح داد: شهرداری پیگیر تامین اعتبارات این مسأله می شود و از دولت نیز درخواست کردیم که اعتبارات اختصاصی را به این بخش هدایت کند. کار پیچیده ای نیست و کارخانه اتوبوس سازی تنها خط تولید خود  را تغییر داده است و دانشگاه نیز برای تولید اعلام آمادگی کرده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نصف اتوبوس های تهران گازوییلی  و مابقی آن CNG هستند. ایده آل این است که تمامی اتوبوس های گازوییلی را به برقی تبدیل کنیم تا میزان آلودگی را به حداقل برسانیم.


خبرنگار:پروین مرادی
نام:
ایمیل:
* نظر: