اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
کد خبر: ۲۴۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۴ - ۰۶ تير ۱۴۰۰ - 27 June 2021
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: کارفرمایان کارگاه‌های صنفی دارای کارگر می‌توانند با ارسال فهرست حق بیمه، خود و اعضای خانواده‌ را تحت پوشش حمایت‌های بیمه تامین اجتماعی قرار دهند.
شرایط بیمه کارفرمایان اعلام شدبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از اداره کل غرب تهران بزرگ، حسین امیری‌گنجه در حاشیه نشست شورای مدیران افزود: کارفرمایان به دو طریق می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های قانونی تامین اجتماعی قرار گیرند؛ کارفرمایان کارگاه‌هایی که فاقد کارگر هستند، می‌توانند با عقد قرارداد بیمه حرف و مشاغل و انتخاب درصد بیمه از این قانون بهره‌مند شوند و کارگاه‌هایی که از یک تا بیش از ۱۰۰ نفر کارگر تحت پوشش دارند و برای کارگران خود لیست ارسال می‌کنند، می‌توانند با ارائه درخواست و عقد قرارداد نسبت به درج نام خود در ابتدای لیست و به عنوان کارفرما در ستون شغل نسبت به بیمه‌پردازی اقدام کنند.

وی با اشاره به شرایط سنی کارفرمایان متقاضی گفت: حداکثر سن کارفرمایان متقاضی در زمان درخواست ۵۵ سال بوده و چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از سن یادشده باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مازاد سن مقرر خواهد بود.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: مدیرعامل و اعضای هیات‌های مدیره کارگاه‌های دارای شخصیت حقوقی که حقوق دریافت می‌کنند نیز در صورت تمایل به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه می‌توانند با ارائه درخواست کتبی پس از بررسی اشتغال به کار در کارگاه و دریافت حقوق نسبت به درج نام خود در لیست کارگاه‌ها همانند سایر بیمه‌شدگان اقدام نمایند.

به گفته وی، همه کارفرمایان با تحت پوشش قرار گرفتن این نوع از بیمه می‌توانند از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و بازماندگان، خدمات درمانی و اسناد پزشکی و پرداخت کمک هزینه وسایل کمک پزشکی بهره‌مند شوند.

امیری‌گنجه یادآور شد: نرخ حق بیمه کارفرمایان صنفی (حقیقی) و مدیران و اشخاص حقوقی و غیردولتی نیز برابر با ۲۷ درصد است.

وی با اشاره به تعداد کل بیمه‌شدگان کارفرمایان صنفی تا اسفند سال ۱۳۹۹ افزود: از ۱۴۲ هزار و ۷۵۸ بیمه‌شده کارفرمای صنفی، نزدیک به یک‌سوم آنها در استان تهران بوده و اداره کل غرب تهران بزرگ با ۱۷ هزار و ۷۱۹ بیمه‌شده کارفرمای صنفی در سطح کشور اولین مقام را دارا است. 
نام:
ایمیل:
* نظر: