اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
کد خبر: ۲۴۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - 14 June 2021
استاندار تهران:
استاندار تهران گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات برای عزت و افتخار کشور حیاتی و ضروری است و مقدمات برای برگزاری انتخابات مطلوب در استان تهران فراهم شده است.
مقدمات برای برگزاری انتخابات پرشور و مطلوب فراهم استبه گزارش عصرپرس، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در برنامه سلام تهران شبکه ۵ در مورد برگزاری انتخابات اظهار داشت: ۱۴ میلیون جمعیت در استان تهران وجود دارد که جمعیت استان با ۱۳ استان کشور برابری می‌کند و از سوی دیگر به سبب اینکه مرکز ثقل فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و غیره هستیم هر اقدام اثرگذاری در تهران اثرات مثبتی در کل کشور خواهد داشت.

وی ادامه داد: ۱۶ شهرستان؛ ۴۷ شهر و ۳۵ بخش در استان تهران وجود دارد همچنین ۵۱۰ روستا داریم که در ۵۰۲ روستا کاندیداهای شوراهای روستا به حد نصاب رسیده و انتخابات برگزار می‌شود.

استاندار تهران عنوان کرد: ستاد انتخابات استان تهران از نیمه دوم نیمه دوم مهرماه سال ۹۹ کار خود را آغاز کرد، در جهت تحقق بخشیدن به شعار جمهوری اسلامی و نهادینه کردن اراده مردم در تعیین سرنوشت که بارها مورد تاکید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده است.

محسنی بندپی گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات برای عزت و افتخار کشور حیاتی و ضروری است و مقدمات برای برگزاری انتخابات مطلوب در استان تهران فراهم شده است.

وی تصریح کرد: ۲۷ جلسه ستاد انتخابات استان تهران تشکیل شده همچنین با توجه به تبلیغات دشمنان، تحریم ها پمپاژ یاس و ناامیدی و تلاش برای برهم زدن انتخابات ۲۲ جلسه امنیتی برگزار شده و با دقت و هوشیاری همه عوامل پایش و رصد می‌شود تا با مشکلی مواجه نشویم.

رعایت پروتکل های بهداشتی در شعبات اخذ رای ضروری است

استاندار تهران ادامه داد: پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و دستورالعمل‌های لازم در روز انتخابات و همچنین زمان تبلیغات مشخص شده است.

وی اظهار داشت: ۶ هزار و ۸۴۶ صندوق اخذ رای در استان تهران داریم که با توجه به شرایط کرونا هم تعداد شعب افزایش پیدا کرده و هم پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و دستورالعمل‌های لازم در روز انتخابات و همچنین زمان تبلیغات مشخص شده است.

محسنی بندپی با بیان اینکه همچون انتخابات سال ۹۸ از استامپ برای اثر انگشت استفاده نمی شود، افزود: رعایت ۲ متر فاصله در صندوق‌های رای ضروری است و از کاندیداها درخواست داریم تا کمتر نماینده اعزام کنند چرا که ۲۵ نفر عوامل اجرایی و انتظامی در شعبه ها هستند و از این رو شعب اخذ رای شلوغ می‌شود.

وی با اشاره به لزوم استفاده از ماسک و پیش بینی وجود ماسک اضافی در شعب اخذ رای خاطرنشان کرد: در مورد تبلیغات انتخاباتی و ایجاد شور انتخاباتی به شهرداری‌های پیرامون استان تهران بخشنامه شده و به صورت ویدئو کنفرانس نیز مورد تاکید قرار گرفته تا در زمینه ایجاد شور انتخاباتی فعال و اثرگذار اقدام کنند؛ شهرداری تهران هم از دو هفته پیش اقدامات را آغاز کرده است هر چند به سبب شرایط کرونا اقدامات محیطی با تاخیر انجام شده است.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری، دومین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: