اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
کد خبر: ۲۴۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - 09 June 2021
ابتکار:
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در واکنش به ارائه اطلاعات نادرست برخی نامزدهای انتخاباتی نسبت به عملکرد دولت دوازدهم در دومین مناظره، از مشاوران و ارایه دهندگان این اطلاعات به نامزدها به شدت انتقاد کرد و به ارائه بخشی از اقدامات دولت طی چهارسال گذشته در حوزه زنان پرداخت.
مشاوران نامزدها یا مغرضند یا بی اطلاعبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، معصومه ابتکار در چند رشته توئیت در تشریح عملکرد دولت دوازدهم در حوزه زنان نوشت: آموزش ۱۳ هزار دختر روستایی و عشایری با همکاری نهضت سواد آموزی، تدوین و اجرای بسته عملیاتی بازگرداندن دختران بازمانده از تحصیل در ۵ استان و تامین نیازهای درسی حدود ۱۰ هزار نفر از این دختران که در خانواده های محروم هستند و آموزش مهارتهای ارتباطی و گفتگو برای ۷۵۰هزار دانش آموز از جمله عملکرد دولت دوازدهم بود.

وی در توییتی دیگر افزود: آموزش ۱۷ هزار زن تسهیلگر روستایی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و آموزش۵۰ هزار زن روستایی برای تولید محصول استاندار، آموزش هفت هزار زن روستایی برای تولید گیاهان دارویی، حمایت و توان افزایی برای ایجاد و توسعه بیش از چهار هزار صندوق اعتبارات خرد روستایی در کشور، بخشی دیگر از این عملکرد است.

معاون رئیس جمهوری در توئیتی دیگر یادآور شد: اجرای برنامه ملی سنجش ساختار قامتی وآموزش حرکتی دختران روستایی و عشایری در کشور با همکاری وزارت ورزش و جوانان، شناسایی ۱۹ ناهنجاری اسکلتی، عضلانی ناشی از فقر حرکتی یا عادت‌های نادرست در میان زنان روستایی و آموزش و توانمندسازی ۲۰۰۰ مربی آمادگی جسمانی و پیلاتس برای اصلاح این ناهنجاری ها در این دولت اجرایی شد.

به نوشته ابتکار، اجرای طرح ارتقا تاب آوری اجتماعی برای آموزش خانواده های در معرض آسیب در ۱۱۳۰ نقطه کشور بمدت حداقل ۶۰ ساعت و آموزش مربی و تسهیلگر برای هر استان، حمایت از اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از طریق توان افزایی کارشناسان و تقویت خانه های امن برای مقابله با خشونت در خانواده ها از دیگر عملکرد ها بود.

وی ادامه داد: ۸ نشست منطقه ای برای توان افزایی۱۲۰۰ سازمان مردم نهاد زنان و خانواده و دوره مجازی مهارت افزایی برای ۱۰۰۰ تشکل در شرایط کرونا و اجرای ۱۶۰ پروژه مشترک با سمن ها در زمینه های خانواده، آسیب ها و توان افزایی اقتصادی جوامع محلی برگزار شده است.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: همکاری با وزارت کار و جهاد دانشگاهی برای توان افزایی اقتصادی۷۲۰۰ زنان سرپرست خانوار در ایجاد مشاغل نوین خانگی همچنین همکاری  با وزارت کشور در ایجاد کسب وکار پایدار برای ۶۵۰۰ زن سرپرست خانوار در حاشیه شهرها صورت گرفت.

ابتکار در توییتی دیگر به آموزش و توان افزایی زنان برای بهره مندی از بازارهای مجازی و استفاده از ظرفیت شرکت ملی پست و برگزاری ۵ استارت اپ با همکاری معاونت علمی و فن اوری برای توانمندی زنان کار آفرین اشاره کرد و در دیگر توییتی نوشت: برگزاری دوره کار مهارت نوآوری «کمند» برای صدها دختر دانشجو در ترم آخر کارشناسی در ۱۵ استان کشور برای آموزش مهارتهای کسب وکار و برگزاری نمایشگاههای واقعی و مجازی برای عرضه و معرفی تولیدات مد و لباس و صنایع دستی و هنری دختران دانشجو و تشکیل بازار دایمی مجازی محصولات در این دوره انجام شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: