اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴
کد خبر: ۲۴۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - 22 May 2021
۴۷ روستای شهرستان ملایر با ارتقای ۳۴ سایت مخابراتی با ۳۴ میلیارد تومان اعتبار با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.
۴۷ روستای ملایر به شبکه ملی اطلاعات متصل شدبه گزارش عصرپرس، مجتبی ساکی امروز شنبه در حاشیه افتتاح ۳۴ سایت مخابراتی شهرستان ملایر در روستای ده‌چانه شهرستان ملایر که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزارشد، اظهار کرد: از شهریورماه سال گذشته تا امروز ۱۶۴ سایت مخابراتی در ۲۶۴ روستا در سطح استان همدان پوشش داده شد و بدین ترتیب وضعیت اتصال به شبکه ملی اطلاعات به میزان ۲۴ درصد ارتقاء یافت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان افزود: در حال حاضر نرخ اتصال روستاهای استان همدان به شبکه ملی اطلاعات ۹۷ و نیم درصد است که تکنولوژی هایی شامل ADSL،3G و 4G این اتصال به شبکه را فراهم می کنند.

وی به ارتقاء ۳۴ سایت مخابراتی در سطح شهرستان ملایر با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان اشاره و اضافه کرد: این ۳۴ سایت، ۴۷ روستا را پوشش دادند و سبب بهبود ۲۷ درصدی وضعیت اتصال به شبکه ملی اطلاعات شدند و با این تعداد، ۹۷ درصد روستاهای شهرستان از نظر جغرافیایی و ۹۹ درصد روستاها از نظر جمعیتی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

ساکی با بیان اینکه تا قبل از شهریورماه سال ۹۹ تنها ۱۰ روستا در بخش زند سرویس مناسب برای اتصال به شبکه ملی اطلاعات داشتند، مطرح کرد: امروز همه روستاهای بخش زند با نرخ ۱۰۰ درصدی به شبکه ملی ارتباطات دسترسی دارند یعنی بخشی که تا پیش از این محروم ترین بخش در سطح استان از نظر دسترسی به شبکه ملی بوده، امروز برخوردارترین بخش در سطح استان است.
براساس این گزارش،«محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات به دنبال پیگیری مشکلات آنتن دهی شبکه تلفن همراه در روستاهای همدان، امروز شنبه برای بهره برداری از طرح های مصوب شده در سفر قبلی، به این استان سفر کرده است.

 در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان همدان، از طرح های ساخت، راه اندازی و ارتقای ۱۶۴ ایستگاه فرستنده - گیرنده تلفن همراه (بی.تی.اس) در استان بهره برداری می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: