اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
کد خبر: ۲۳۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 08 May 2021
رییس جمعیت هلال‌احمر:
رییس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه ۹ میلیون دز واکسن توسط هلال احمر طی یک ماه آینده وار کشور خواهد شد، اظهار داشت: یک میلیون واکسن نیز طی روزهای گذشته وارد کشور شده است. .
۹ میلیون دز واکسن توسط هلال احمر طی یک ماه آینده وار کشور می شودبه گزارش سرویس احتماعی عصرپرس، کریم همتی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هشتم می (۱۸ اردیبهشت) روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر افزود: بنای ما بر این است که ۳۷ هزار خانه هلال در مناطق دور دست و صعب‌العبور و محروم کشور داشته باشیم و نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که جامعه ای تاب آور است که آموزش ها را به جامعه هدف بیاموزد و در برابر حوادثی و بحران ها بدون هرگونه استرسی به مقابله بپردازد.

وی توضیح داد :خانه های هلال این ظرفیت را دارد که با محوریت داوطلبان و با استفاده از ظرفیت نیروهای محیطی بتواند گروه های مختلف را بدون توجه به بحث های نژاد، فرهنگ و دین در کنار هم قرار دهد و اجتماعات کوچکی را فراهم آورد و در واقع یک هلال احمر کوچک در یک منطقه محروم و دور افتاده باشد.  

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این اتفاق مبارک امروز افتاده و بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ خانه هلال در سال ۹۹ تا امروز که اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ است آماده بهره برداری شده است و خیلی از آنها برای مدیریت بحران تجهیز شدند و بحث افتتاح حدود ۲ هزار خانه هلال را روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت با حضور معاون اول رئیس جمهور خواهیم داشت.

 ۹ میلیون دز واکسن توسط هلال احمر طی یک ماه آینده وار کشور می شود

همتی با اشاره به اینکه ۹ میلیون دز واکسن توسط هلال احمر طی یک ماه آینده وار کشور خواهد شد، اظهار داشت: یک میلیون واکسن نیز طی روزهای گذشته وارد کشور شده است

در ادامه این نشست دانیل مونوز روخاس، سرپرست دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اظهار داشت: روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر بزرگداشت سالانه اصول نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است.

وی توضیح داد: روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر در تاریخ ۸ مه هر سال برگزار می شود که این تاریخ برگرفته از سالگرد میلاد هانری دونان، بنیانگذار کمیته بین المللی صلیب سرخ و اولین برنده جایزه نوبل صلح است که در تاریخ ۸ مه ۱۸۲۸ متولد شد.

سرپرست دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران اضافه کرد: نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر یک شبکه بشردوستانه جهانی متشکل از ۸۰ میلیون نفر است که به افرادی که با مشکلات ناشی از بلایا، مخاصمه و مشکلات بهداشتی و اجتماعی مواجهند کمک می کند. بشردوستی، بی غرضی، بیطرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، یگانگی و جهانشمولی این اصول بنیادین هفتگانه چارچوب اخلاقی، عملیاتی و سازمانی کار نهضت صلیب سرخ و هلال احمر را تشکیل می دهند که این اصول در بطن رویکرد نهضت برای کمک به مردم نیازمند در جریان مخاصمه مسلحانه، بلایای طبیعی و دیگر شرایط اضطراری قرار دارند. پایبندی به این اصول ماهیت بشردوستانه کار نهضت را تضمین کرده و برای طیف وسیعی از فعالیت هایی که این نهضت در سراسر جهان انجام میدهد ثبات ایجاد می کند.

سرپرست دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران افزود: طبق آمار و ارقام کلیدی (ارائه شده توسط فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر) یک نفر از هر ۶۳۶ نفر در جهان یک داوطلب صلیب سرخ و هلال احمر است.نام:
ایمیل:
* نظر: