اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
کد خبر: ۲۳۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 27 April 2021
معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان از رشد اقتصادی ۱۳.۸ درصدی همزمان با سال جهش تولید و افزایش درآمدهای عملیاتی بنیاد تا ۷۶ درصد خبر داد.
رشد ۷۶ درصدی درآمد عملیاتی بنیاد مستضعفان در سال گذشتهبه گزارش عصرپرس از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید محمد اتابک در تشریح جزئیاتی از فعالیت‌های اقتصادی بنیاد در سال ۹۹ اظهار کرد: بنیاد مستضعفان با وجود مشکلات اقتصادی کشور و تحریم‌های ظالمانه‌ای که این بنیاد و تمام شرکت‌هایش را هدف قرار داده بود توانست رشد اقتصادی ۱۳.۸ درصدی را همزمان با سال جهش تولید محقق کند.
 
معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این رشد اقتصادی با کار جهادی کارگران و برنامه‌ریزی در جهت جهش تولید در سال ۹۹ محقق شد، افزود: در سال گذشته بنیاد مستضعفان در بخش اقتصادی توانست درآمدهای عملیاتی خود را به میزان ۷۶ درصد افزایش دهد.
 
وی اضافه کرد: علاوه بر این بنیاد مستضعفان موفق شد با وجود تشدید تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، علیه هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه‌اش، به میزان ۳۱ درصد بر سرمایه‌گذاری‌ها در پروژه‌های زیرساختی و اساسی بنیاد اضافه کند.
 
اتابک با بیان اینکه در سال ۹۹ پروژه‌های افتتاح شده در بنیاد مستضعفان، ارزشی بالغ بر ۱۷۲ هزار میلیارد تومان داشته‌اند T گفت: افتتاح فاز ۲ فولادسازی در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، بهره‌برداری از فاز نخست نیروگاه خرم‌آباد، تکمیل کارخانه قوطی‌سازی کرمانشاه و افتتاح ۱۶ طرح کشاورزی و دامپروری بخشی از این پروژه‌ها بود که بنیاد مستضعفان با هدف تامین نیازهای زیرساختی و اساسی کشور و همچنین قطع وابستگی به خارج و البته ارزآوری برای کشور به بهره‌برداری رسید.
 
وی اضافه کرد: ارزش این پروژه‌ها با احتساب پروژه راه اندازی ۲ واحد گازی در بلوک یک نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد که واحد بخار آن طی سال جاری به بهره برداری خواهد رسید، بالغ بر ۱۹۷ هزار میلیارد تومان است.
 
معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان با اشاره به اضافه شدن ۳ شرکت جدید به شرکت‌های بورسی بنیاد در سال ۹۹ گفت: در سال گذشته با هدف مردمی شدن اقتصاد،   شرکت جدید از شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان به جمع شرکت‌های بازار سرمایه اضافه شدند و تعداد شرکت‌های بورسی بنیاد، به ۳۶ شرکت افزایش یافت.
 
به گفته وی علاوه بر این موارد، در سال ۱۳۹۹ میزان صادرات در  گروه بنیاد نیز رشدی ۱۷.۵ درصدی را ثبت کرد.
 
اتابک خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز بالغ بر سه هزار میلیارد تومان را برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر تخصیص داده و در سال گذشته نیز بیش از دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در جهت محرومیت‌زدایی از طریق ارائه خدمات مستقیم و غیرمستقیم، هزینه کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: