اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
کد خبر: ۲۳۷۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 27 April 2021
استاندار تهران مطرح کرد:
استاندار تهران از افزایش ۲ هزار و ۲۴۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت های موجود جهت بستری بیماران کرونایی طی دو هفته اخیر خبر داد.
رعایت ۷۰ درصدی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری در استان تهرانبه گزارش عصرپرس از  وزارت بهداشت، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: دانشگاه‌های علوم پزشکی درخواست داشتند با تامین نقدینگی بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها طرح درمانگاه های سرپایی تداوم یابد و در صورت تحقق این امر بار پذیرش بیمار در بیمارستان‌ها به حداقل می‌رسد. 
 
وی ادامه داد: در دو هفته اخیر ۲ هزار و ۲۴۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت های موجود جهت بستری بیماران کرونایی اضافه شده است.
 
استاندار تهران همچنین بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران به ۷۰ درصد رسیده که به سبب دورکاری و تعطیلی مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ و تشدید نظارت ها می باشد و باید این اقدامات تداوم پیدا کند تا با رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به مهار و کنترل این پیک اقدام شود.
 
محسنی بندپی عنوان کرد: کمیته ای در شهرستان ها شکل می گیرد تا وقتی واکسن در اختیار گرفت برای جامعه هدف به ترتیب گروه های سنی اقدام شود.
 
استاندار تهران با اشاره به کامل نبودن پرونده الکترونیک سلامت همه ساکنین استان گفت: مقرر شد اطلاعات مربوط به آمار سنی گروه ها برای انجام واکسیناسیون عمومی، با کمک سازمان هدفمندی یارانه ها تهیه شود.
 
محسنی بندپی با اشاره به روند رو به رشد بیماری کرونا در استان تهران اظهار داشت: با توجه به افزایش بیماران سرپایی، بستری ها و فوتی های ناشی از کرونا نسبت به هفته قبل ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مورد تاکید قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: مقدمات خط ۶۰۷۰ فراهم شده و آماده رونمایی می باشد که در زمینه راهنمایی، هدایت و ساماندهی بیماران در استان تهران اثرگذار است و این خط دو طرفه می شود.
 
استاندار تهران در پایان گفت: با توجه به کامل نبودن پرونده الکترونیک سلامت همه ساکنین استان، مقرر شد اطلاعات مربوط به آمار سنی گروه ها برای انجام واکسیناسیون عمومی، با کمک سازمان هدفمندی یارانه ها تهیه شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: