اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
کد خبر: ۲۳۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 22 April 2021
مدیرعامل شرکت توانیراعلام کرد؛
مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: رشد۲۲ درصدی مصرف برق در فروردین امسال کم سابقه است.
رشد ۲۲ درصدی مصرف برق در فروردین امسالبه گزارش عصرپرس، محمد حسن متولی زاده روز پنجشنبه در نخستین اقدام فراگیر سال ۱۴۰۰ با محوریت عبور موفق از پیک بار افزود: چندسال اخیر هیچ زمانی رشد مصرف برق به میزان ۲۲ درصد را نداشته ایم و این امر در فروردین امسال یک رکورد است.

وي از مبارزه با دستگاه هاي رمزارز غيرمجاز، تعديل روشنايي راه هاي بين شهري و تعديل روشنايي معابر را سه محور اصلي نخستين اقدام فراگير امسال برشمرد و افزود: امسال اين برنامه ها در قالب اقدام هاي فراگير، پيگيري و اجرا خواهد شد.

متولی زاده ادامه داد: گرمای زودرس امسال که به طور متوسط ۵ درجه گرمای بیشتری به همراه داشت سبب این میزان رشد در فروردین شده است.

مدیرعامل توانیر گفت: گرمای زودرس از طرف دیگر روشن شدن پیش از موعد چاه های کشاورزی را به همراه داشته که این خود سبب رشد بار فروردین شده است.

متولی زاده ادامه داد: کاهش ۴۰ درصدی حجم آب درمخازن سدهایی برق آبی تابستان خیلی حساسی را برای صنعت برق رقم زده است که شرایط تامین برق را با مشکل همراه خواهد کرد.

وی با اشاره به گسترش بیماری کرونا در کشوربر ضرورت مدیریت مصرف برق تاکید کرد وخاطرنشان ساخت: در گام نخست مصرف برق ادارات صنعت برق و شركت هاي تابعه وزارت نيرو با سخت گيري تا 50 درصد سال گذشته كاهش خواهد يافت و در گام بعدي براي اجراي اين كار در  ساير دستگاه هاي اداري، اقدام خواهد شد.

مدیرعامل توانیر افزود: امسال نیروگاه های برق آبی با کمبود ۴۰ درصدی همراه هستند که با اقدام های مدیریت مصرف امید است جبران شود.

متولی زاده بر ضرورت تداوم همکاری مردم برای پشت سرگذاشتن تابستانی کم مشکل تاکید کرد.

نخستین اقدام فراگیر صنعت برق با محوریت عبور از پیک بار مصرف از امروز کلید خورد.
نام:
ایمیل:
* نظر: