اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
کد خبر: ۲۳۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 21 April 2021
سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با دعوت از فعالان بخش آب برای حضور در جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی گفت: این جشنواره در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار برای دسترسی همگانی به آب و انرژی و کاملاً منطبق با استراتژی برنامه بین‌الدولی آبشناسی یونسکو (IHP) است.
جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایداربه گزارش عصرپرس، "سوتان سوتکوفسکی" سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، درباره این جشنواره اظهار داشت: این دفتر در چارچوب اولویت‌های یونسکو برای تقویت ظرفیت‌های ملی در توسعه سیاست‌های پایدار و توسعه بخش آب در همکاری نزدیکی که با دفاتر یونسکو در کابل، اسلام آباد، کمیسیون ملی یونسکو ترکمنستان و یونسکو تهران با وزارت نیرو ایران داشته، از برگزاری اولین جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی، در راستای گرامیداشت روز جهانی محیط‌زیست 2021 حمایت می‌کند.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها در دستیابی به اهداف توسعه پایدار، اطمینان از دسترسی و مدیریت پایدار آب و بهداشت برای همگان و اطمینان از دسترسی به انرژی‌های مقرون به صرفه، مطمئن، پایدار و نوین برای همگان است. برای دستیابی به این اهداف، افزایش آگاهی عمومی به‌منظور ارتقای مدیریت مصرف آب و انرژی در جهت حفاظت از محیط زیست، به‌ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک دارای آب و هوا و اقلیم دشوار، مانند کشورهای تحت مسئولیت این دفتر، بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با بیان اینکه جشنواره مذکور با شعار "100 ثانیه برای آب و انرژی" در پنج محور برگزار می‌شود، ادامه داد: این پنج محور شامل "ارزش زیست محیطی آب و انرژی"، "ارزش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آب و انرژی"، "تغییر اقلیم، آب و انرژی"، "نقش رسانه در آموزش و مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی" و "دسترسی به آب سالم و انرژی پایدار" است که موضوعات آن کاملاً منطبق با استراتژی برنامه بین‌الدولی آب‌شناسی یونسکو (IHP) است.

سوتکوفسکی در ادامه از همه ذی‌نفعان، فعالان علاقه‌مند و دغدغه‌مندان در موضوع مصرف بهینه آب و انرژی دعوت کرد تا با پیوستن به این جشنواره، آثار خود را تا قبل از پایان مهلت تعیین شده (17 اردیبهشت ماه برابر 7 می 2021) در وب‌سایت جشنواره به آدرس www.100-we.com بارگذاری کنند.

بر این اساس، طبق اعلام این جشنواره جایزه هیئت داوران برای بهترین مستند، بهترین فیلم و بهترین انیمیشن 1000 دلار برای آثار خارجی و معادل ریال ایران برای تولیدات ایرانی خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: