اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
کد خبر: ۲۳۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - 19 April 2021
از سوی صندوق اعتباری هنر صورت گرفت؛
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در سال 99 برای جبران بخشی از خسارت های دوران کرونا، 45 تماشاخانه بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات کارآفرینی به بانک عامل معرفی شدند.
اعطای تسهیلات قرض الحسنه به 45 تماشاخانه بخش خصوصیبه گزارش عصرپرس از صندوق اعتباری هنر، سیدحسین سیدزاده  با اعلام این خبر گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و اجرای محدودیت‌های مصوب ستاد بحران کرونا، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با مشکلات بسیاری بدلیل توقف فعالیت های فرهنگی و هنری مواجه شدند.

سیدزاده افزود: شیوع ویروس کرونا و تداوم آن ضربه سنگینی به پیکره حوزه نمایشی وارد کرد ارائه تسهیلات با نرخ سود 4 درصد ازسوی صندوق اعتباری هنر به تماشاخانه های بخش خصوص راهکاری از سوی صندوق برای کاهش آسیب‌های کرونایی در کنار دیگر اقدامات حمایتی در این حوزه  بوده است.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته ۴۵ تماشاخانه از سوی صندوق اعتباری هنر  برای دریافت وام قرض الحسنه  به بانک عامل معرفی شدند که از تعدادی از تماشاخانه های معرفی شده به دلیل عدم مراجعه و یا ارائه مدارک ناقص موفق به اخذ تسهیلات نشدند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به فرصت دوباره به تماشاخانه ها برای دریافت تسهیلات کرونایی گفت: در ارزیابی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به تماشاخانه ها در سال 99 تصمیم گرفته شد؛ فرصت دوباره برای تماشاخانه هایی که به دلیل عدم ارائه مستندات  در فرصت اعلام شده موفق به دریافت تسهیلات نشده اند فراهم شود. از این رو متقاضیان می‌توانند با هماهنگی صندوق اعتباری هنر ضمن مراجعه به بانک عامل نسبت به دریافت تسهیلات در مهلت تعیین شده اقدام کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: