اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
کد خبر: ۲۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - 18 April 2021
امیر دریادار سیاری:
امیر دریادار سیاری گفت: نگاه به آینده بسیار مهم است و اینکه ما باید تهدیدات آینده را به خوبی بشناسیم و متناسب با آن خود را آماده کنیم خوشبختانه این اتفاق مهم نیز افتاده و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام ماموریت های خود صد در صد آماده است.
ارتش برای انجام ماموریت های خود صد در صد آماده استبه گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، معاون هماهنگ کننده ارتش امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم رژه ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی اظهار داشت: از سال گذشته به دلیل شیوع کرونا و به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی با انعطافی که داشتیم نوع رژه را تغییر دادیم تا خدایی ناکرده آسیبی متوجه کارکنان و به ویژه مردم عزیز ما نباشد.

وی ادامه داد: در رژه امسال و همچنین سال گذشته نیروی پیاده حذف شد و رژه به یگان های محمول اختصاص پیدا کرد و در این خودروها نیز تنها یک سرنشین حضور دارد تا از این طریق بخشی از توانمندی‌های ارتش در حوزه های مختلف به ویژه در عرصه مقابله با ویروس کرونا به نمایش گذاشته شود. همچنین برای کاهش آسیب ها این روژه در درون پادگان ها برگزار شد و در سراسر کشور نیز همه یگان های ارتش رژه را به‌صورت محمول و در داخل پادگان ها و با رعایت کامل پروتوکل های بهداشتی برگزار کردند.

معاون هماهنگ کننده ارتش در خصوص آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام ماموریت های خود گفت: همانگونه که می دانید ماموریت اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی کشور، دفاع از نظام و انقلاب اسلامی ایران است و برای این کار ارتش در ابعاد مختلف باید خودش را آماده کند.

امیر سیاری با تاکید بر اینکه در همه برنامه‌ها می بایست همواره نگاه‌مان به جلو باشد اظهار داشت: باید در بعد نیروی انسانی آمادگی کامل داشته باشیم و کارکنان خود را مطابق با ارزش‌های انقلاب اسلامی تربیت کنیم و آموزش دهیم. در حین خدمت نیز برای ارتقای مهارت‌های آنها تا حد مطلوب اقدام کنیم.

وی ادامه داد: امروز تربیت نیروها متناسب با آرمان‌های انقلاب در حال اجراست و ما با قطع وابستگی به کشورهایی که با نگاه استکباری به کشور ما آموزش می‌دادند روی پای خود ایستادیم و به برکت انقلاب امروز تمامی کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه ها و مراکز آموزشی ارتش آموزش ها را متناسب با استانداردهای روز می بینند.

وی با اشاره به پیشرفت های ارتش در حوزه تجهیزات دفاعی گفت: پیش از انقلاب همه تجهیزات ما وابسته به کشورهای غربی بود اما امروز تمامی تجهیزات نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی به روز و تولید داخل است. همه امکاناتی که در حوزه‌های مختلف در اختیار نیروهای مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران است در داخل کشور تولید می شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه در زمان دفاع مقدس حتی سیم خاردار نیز به کشور ما نمی دادند گفت: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند «در زمان دفاع مقدس حتی سیم خاردار هم به ما نمی دادند» یک واقعیت بود اما امروز به برکت انقلاب اسلامی همه وابستگی ها قطع شده و ما با نگاه به توان و ظرفیت‌های داخلی کشور و البته با همتی که جوان‌ها پای کار آورده اند دارای توان رزمی بسیار بالایی هستیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نگاه به آینده بسیار مهم است و اینکه ما باید تهدیدات آینده را به خوبی بشناسیم و متناسب با آن خود را آماده کنیم خوشبختانه این اتفاق مهم نیز افتاده و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام ماموریت های خود صد در صد آماده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: