اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
کد خبر: ۲۳۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - 28 February 2021
در قالب هفته چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
نخستین مجموعه گردشگری آبی استان مازندران در محیط پیرامونی سد صلاح الدین کلا با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در قالب هفته چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.
مجموعه گردشگری آبی سد «صلاح الدین کلا» در استان مازندران افتتاح شدبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس،  این مجموعه گردشگری آبی در محیط پیرامونی سدها در وسعت حدود ۴۰ هکتار در فاز اول با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان افتتاح شد.

"محمد ابراهیم یخکشی" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در رابطه با این طرح گفت: سعی ما بر این است تا در استان از ظرفیت همه تاسیسات آبی برای مباحث گردشگری استفاده کنیم. در همین راستا امروز علاوه بر سد صلاح الدین کلا به‌طور همزمان بهره‌برداری از فاز اول گردشگری آبی مجموعه سد برنجستانک و همچنین عملیات اجرایی گردشگری آبی دو پروژه دیگر از جمله سد الیمالات و آب بندان اسب‌چین آغاز شد.

وی ارزش سرمایه گذاری این پروژه‌ها را ۱۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در فاز اول این پروژه‌ها بالغ بر 160 نفر به‌صورت مستقیم مشغول به‌کار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در پایان مدت بازگشت سرمایه این طرح‌ها را کمتر از پنج سال ذکر کرد و گفت: این مجموعه‌ها فرصت مناسبی را برای گذراندن اوقات فراغت برای مردم ما فراهم خواهند کرد و ما نیز می‌توانیم از تاسیسات آن استفاده بهره‌ورانه و چند منظوره داشته باشیم.
خبرنگار: پویا مرادی
نام:
ایمیل:
* نظر: