اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
کد خبر: ۲۲۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - 05 February 2021
مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع:
مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه به بومی‌سازی سامانه‌ها اعتقاد داریم، تاکید کرد: این مسیر را با جدیت دنبال می‌کنیم.
مسیر بومی‌سازی سامانه‌ها را دنبال می‌کنیمبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر افشین خواجه فرد که به همراه امیر سرتیپ حاتمی به هند سفر کرده است در حاشیه نمایشگاه بین المللی هوایی هند در " بنگلور" در جمع خبرنگاران گفت: هدف اصلی از مراودات این چنینی آشنایی با اقدامات و تلاش‌های کشورهای منطقه در حوزه دفاعی و نظامی است.

خواجه فرد با بیان اینکه کشور هندوستان در زمینه صنعت هوایی در بخش نظامی عملکرد خوبی داشته است، گفت: نکته امیدوار کننده در این نمایشگاه ارزیابی توانمندی جمهوری اسلامی بود که نشان داد دستاوردهای ما در مقایسه با این محصولات از جایگاه خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه  تعاملات می‌تواند در عرصه مهندسی و فناوری دو طرفه باشد، اظهار داشت: ما اعتقاد به بومی‌سازی سامانه‌ها داریم و با جدیت این مسیر را دنبال کردیم و این جا این تمایل را نیز در هندی‌ها دیدیم.

امیر خواجه فرد با بیان اینکه کشور هند به دلیل مواجه نشدن با تحریم‌ها در برخی از موضوعات یا ورود نکرده‌اند و یا کمتر ورود کرده‌اند، خاطر نشان کرد: سامانه‌های عمده دفاعی و نظامی در کشور هند با تکیه بر خرید از خارج پایه گذاری شده است و سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع ایران با نگاه به آینده ضمن امیدوار شدن به اقدامات کشور عزیزمان متوجه این شد که نقشه راه ترسیم شده در صنعت هوایی وزارت دفاع از قابلیت‌های بسیار خوبی برخوردار است که در تحقق آن، همکاری با کشورهای دوست مانند هندوستان مفید خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: