اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
کد خبر: ۲۲۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - 24 January 2021
فرمانده نیروی انتظامی گفت: حافظان امنیت همچنان در کنار حافظان سلامت تا ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا در کشور حضور پرقدرت خواهند داشت.
حافظان امنیت تا ریشه کن شدن کرونا در کنار حافظان سلامت هستندبه گزارش عصرپرس از پایگاه خبری پلیس،سردار "حسین اشتری" در بازدید از مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام (ره) ،گفت: از تلاش های بی شائبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خصوصا کادر درمان که با تمام تلاش خود در خدمت مردم شریف ایران اسلامی بودند تشکر و قدردانی می کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه در آستانه ایام الله دهه فجر هستیم، ادامه داد:  فرا رسیدن این ایام مبارک را تبریک عرض می کنم و همچنین به دکتر "سعید نمکی"؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خیرمقدم می گویم.

فرمانده ناجا عنوان کرد: دکتر نمکی و معاونان ایشان در وزارت بهداشت و همچنین کادر درمانی طی 11 ماهه گذشته در سراسر کشور مجاهدانه در حال خدمت رسانی به مردم عزیز بودند؛ بر خود وظیفه می دانیم که از کادر زحمتکش درمان و مجموعه وزارت بهداشت که صادقانه در تمامی عرصه ها به مردم خدمت رسانی  کردند، قدردانی کنیم.

این مقام ارشد انتظامی همچنین تاکید کرد: همان طور که قدردان رزمندگان والامقام در 8 سال دفاع مقدس هستیم، در این مقطع و شیوع ویروس کرونا در کشور بر خود وظیفه می دانیم که قدردان زحمات کادر درمان نیز همچون آن دوران باشیم؛ انصافا این عزیزان جانانه، مخلصانه و مجاهدانه پای کار ایستادند.

تمامی فرماندهان در سراسر کشور برای خدمت رسانی به مردم پیشتاز بودند

سردار اشتری عنوان کرد: با توجه به وجود مشکلات و اعمال تحریم ها در کشور، همکاران ما در نیروی انتظامی و همچنین کادر درمانی با انگیزه عشق و علاقه به مردم و همچنین پیروی محض از مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" پای کار بودند.

وی همچنین ضمن قدردانی از زحمات پلیس راهور ناجا در کنترل محدودیت ترددها عنوان کرد: انصافا تمامی فرماندهان در سراسر کشور برای خدمت رسانی به مردم در شرایط حساس شیوع ویروس کرونا پیشتاز بودند؛ از سردار "سیدکمال هادیانفر"؛ رئیس پلیس راهور ناجا نیز به جهت تلاش و مدیریت مطلوب در این ایام تشکر و قدردانی می کنم.

نقش موثر ناجا در ایجاد نظم در مراکز درمانی

سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی از همان ساعات اولیه اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور با شعار "حافظان امنیت در کنار حافظان سلامت" اعلام آمادگی کرد، گفت: البته تاکیدات مقام معظم رهبری، امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" در این عرصه ( ورود نیروهای مسلح با تمام امکانات و تاکید بر رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ) بی تاثیر نبود و تمامی همکاران ما در ناجا نیز برای خدمت رسانی بسیج شدند.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه در همان روزهای اول مشکل ما هجوم بیماران به مراکز درمانی و بیمارستان ها بود، تصریح کرد: البته نیروی انتظامی نقش موثری در ایجاد نظم در مراکز درمانی ایجاد کردند و توانستند شرایط حساس آن موقع را به درستی و به نحو مطلوب مدیریت کنند.

سردار اشتری به فضای مجازی و همچنین توطئه های معاندان در این فضا اشاره و عنوان کرد: در فضای مجازی دشمنان و معاندان به دنبال تشویش اذهان عمومی بودند که جای نگرانی داشت؛ اما پلیس فتا به موقع ورود پیدا کرد و عملکرد قابل توجهی داشت به طوری که بسیاری از متخلفان در این عرصه دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند.

فرمانده ناجا همچنین به موضوع احتکار تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: بحمداله در این عرصه نیز پلیس به موقع ورود پیدا کرد و با بسیاری از محتکران به صورت جدی برخورد کرد.

وی در ادامه به موضوع فاصله گذاری اجتماعی نیز اشاره و تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی با تمام توان خصوصا در ایام نوروز ورود پیدا کرد و بحمداله عملکرد رضایت بخشی داشت، این در حالی است که مردم شریف ایران اسلامی نیز با پلیس همکاری مطلوبی داشتند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه نیروی انتظامی هر ساله در ایام نوروز از 20 اسفند تا 15 فروردین ماه آماده خدمت رسانی به مردم و تسهیل در ترددهاست، گفت: در ایام کرونا پلیس با آمادگی بیشتری حضور داشت؛ یکی از نکات مهم دراین ایام این بود که هیچ تنشی به وجود نیامد و این امر حاکی از فرهنگ خوب مردم، اعتماد به پلیس و تبعیت محض از مقام عظمای ولایت است.

سردار اشتری با اشاره به روز طبیعت و محدودیت ترددها در آن روز، تصریح کرد: روز طبیعت یکی از رسوم دیرینه مردم است اما خوشبختانه در این روز مردم به خوبی با پلیس همکاری کردند که جای قدردانی و تشکر دارد.

افزایش ظرفیت مراکز درمانی ناجا

وی با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری در خصوص ثبت زحمات کادر درمانی عنوان کرد: ایشان فرموده اند بایستی مثل دوران دفاع مقدس افرادی همچون شهید آوینی ها باشند و زحمات کادردرمان را یادداشت کنند؛ بحمداله بنا بر تدابیر ایشان ما نیز با تمام توان تمام نیروهای خود را برای خدمت رسانی به کار گرفتیم.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه مطلب فوق بیان کرد: از این رو ما تمامی مراکز درمانی را مکلف کردیم که مراجعه کنندگان را بدون هیچ اجحافی بپذیرند و از سویی امکانات بیمارستان ها را افزایش دادیم، پذیرش روزانه 400 هزار نفر نیز بسیار قابل توجه بود.

سردار اشتری همچنین به موضوع اصناف اشاره کرد و گفت : بحمداله صنوف نیز با پلیس همکاری مطلوبی داشتند.

وی با اشاره به اعمال محدودیت ترددهای شبانه و بین شهری در کشور از یکم آذرماه سال جاری عنوان کرد: همکاران ما در نیروی انتظامی با آمادگی کامل پای کار بودند بحمداله مردم نیز تمامی پروتکل ها را به خوبی رعایت کردند.

فرمانده ناجا عنوان کرد: از یکم آذرماه بیش از 450 هزار نفر روز از همکاران ما در بیش از یک هزار و 958 نقطه کشورحضور داشتند.

سردار اشتری عنوان کرد: امروز برای جمهوری اسلامی ایران افتخار بزرگی است که آمار مرگ و میر ناشی از کرونا از حدود 500 نفر به یک عدد دو رقمی رسیده است.

وی تصریح کرد: از همان ساعات اولیه اعلام شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور پلیس  با آمادگی صد در صدی و با شعار "حافظان امنیت در کنار حافظان سلامت" حضور پیدا کرد؛ البته تاکیدات مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" نیز در  این عرصه (ورود نیروهای مسلح  با تمام امکانات و تاکید ایشان بر رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ) بی تاثیر نبود و همه همکاران برای خدمت رسانی به مردم بسیج شدند.

فرمانده ناجا همچنین تاکید کرد: پلیس صادقانه و جانانه برای خدمت رسانی به مردم در تمامی عرصه ها حضور دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: