اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
کد خبر: ۲۲۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۳ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 22 January 2021
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران:
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران بابیان اینکه طرح راهبردی انتقال نفت خام گوره به جاسک نمادی کامل از بروز و ظهور توانمندی‌های ایرانی است گفت:پیمانکاران این طرح صددرصد ایرانی هستند و سهم ساخت داخل این طرح ۹۵ درصد است و لوله‌های سرویس گاز ترش نیز به‌واسطه اجرای این طرح، برای نخستین بار در کشور تولید شده‌اند.
انتقال نفت خام گوره به جاسک نمادی از توانمندی ایرانی‌ها استبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، رضا دهقا،معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران امروز (جمعه) در حاشیه بازدید از بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، در جمع خبرنگاران گفت: توانمندی‌های ایران در صنعت نفت با سرعت در حال پیشرفت است، به نحوی که به‌طور مثال از نمایشگاه بیست‌وچهارم تاکنون، نوآوری‌های بسیار زیادی در عرصه ساخت داخل صورت گرفته است که مصادیق آن را می‌توان در نمایشگاه بیست‌وپنجم مشاهده کرد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های ایجادشده، در صورت رفع تحریم‌ها شرکت‌های ایرانی می‌توانند بدون واهمه با جهان همکاری کنند و از این فرصت برای هم‌افزایی بیشتر استفاده کنند.

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت در این زمینه، طرح راهبردی انتقال نفت خام گوره به جاسک را نمادی کامل از بروز و ظهور توانمندی‌های ایرانی خواند و توضیح داد: پیمانکاران این طرح صددرصد ایرانی هستند و سهم ساخت داخل این طرح ۹۵ درصد است و لوله‌های سرویس گاز ترش نیز به‌واسطه اجرای این طرح، برای نخستین بار در کشور تولید شده‌اند.  

دهقان با بیان اینکه پیشرفت این طرح هم‌اکنون به بیش از ۷۰ درصد رسیده است، سرعت پیشرفت احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک را در نوع خود و با در نظر گرفتن حجم فعالیت‌ها کم‌نظیر عنوان کرد و گفت: بخش قابل توجهی از پیشرفت طرح امسال حاصل شده است.
به گزارش عصرپرس،بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صبح امروز  جمعه( 3بهمن) با حضور وزیر نفت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد نفتی کشور آغاز به کار کرد این نمایشگاه (تا 6 بهمن) هر روزه از ساعت ۹ تا ۱۷ دایر است.
نام:
ایمیل:
* نظر: