اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
کد خبر: ۲۲۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 22 January 2021
سفیر اندونزی در تهران ظرفیت‌های موجود در صنعت نفت ایران و توان متخصصان ایرانی فعال در این حوزه را مطلوب ارزیابی کرد.
ظرفیت‌های مطلوبی در صنعت نفت ایران وجود داردبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، رونی پراستیو یولیانتورو امروز (جمعه، سوم بهمن‌ماه) پس از پایان آیین گشایش بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران گفت: صنعت نفت ایران دارای ظرفیت‌های مطلوبی برای جذب سرمایه است و فناوری مطلوب و متخصصان برجسته‌ای دارد.
وی ضمن مطلوب برشمردن روابط ایران و اندونزی در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی، ابراز امیدواری کرد مناسبات و همکاری‌های تهران و جاکارتا در سطوح مختلف بیش از این بهبود یابد. 

سفیر اندونزی در ایران افزایش روابط دوجانبه ایران و اندونزی را منوط به بهبود فضای بین‌المللی و شرایط ایران دانست.

نمایشگاه نفت امسال که به‌دلیل شیوع بیماری کرونا در تاریخ معمول هر ساله (اردیبهشت‌ماه) برگزار نشد، صبح امروز با حضور وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سفیران کشورهای خارجی در تهران و دیگر مسئولان، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت.

در این نمایشگاه، شرکت ملی نفت و صنایع بالادستی در سالن ۸ و ۹، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و پارک‌های علم و فناوری در سالن ۱۰ و ۱۱، پتروشیمی و صنایع مرتبط در سالن ۱۴ و ۱۵، گاز و صنایع مرتبط، لوله و پوشش لوله و شیرآلات در سالن ۳۸، پالایش و پخش و صنایع مرتبط در سالن ۴۱، ماشین‌های دوار در سالن ۷، اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ایران در سالن ۵ و انجمن‌های تخصصی نفت و دیگر شرکت‌ها هر یک در سالن‌های جداگانه قرار گرفته‌اند.

بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از ساعت ۹ تا ۱۷ دایر است و ششم بهمن‌ماه به‌ کار خود پایان می‌دهد./شاتا

نام:
ایمیل:
* نظر: