اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
کد خبر: ۲۲۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - 20 January 2021
دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه‎ای شرایط خرید کتاب از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران را تشریح کرد.
اطلاعیه شرایط خرید کتاب از نمایشگاه مجازی کتاب تهرانبه گزارش عصرپرس از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن این اطلاعیه آمده است:

«بر اساس اهداف هیئت انتخاب و خرید کتاب مبنی بر حمایت از مصرف‌کنندگان نشر از طریق تأمین منابع کتابخانه‌ای، اقدام به خرید کتاب از نمایشگاه مجازی کتاب تهران خواهد کرد.

گستره این خرید، صرفا محدود به کتاب‌های تألیفی (غیرترجمه) و شامل عناوین منتشرشده در سال‌های 1398 و 1399 با موضوعات مختلف فرهنگی، هنری، ادبی، و اجتماعی در حوزه‌های بزرگسال و کودک است. اولویت خرید، به لحاظ کیفی و قالبی، معطوف به عناوینی است که بایسته‌های پژوهشی (در کتاب‌های تحقیقی) و خلاقیت‌های زیبایی‌شناسانه (در کتاب‌های هنری و ادبی) را رعایت کرده باشند و با معیارهای قاعده‌مند نشر همخوان باشند.

همچنین خرید از کتاب‌های با موضوعات زیر، در صورت داشتن کیفیت تألیفی و پژوهشی مناسب، مورد توجه ویژه خواهد بود:

1-    حفظ عزت و اقتدار ملی

2-    توجه به نهاد خانواده

3-    گسترش مسئولیت‌پذیری اجتماعی و فردی در جامعه

4-    عدالت و مبارزه با فساد

5-    افزایش امید و نشاط اجتماعی

6-    پاسداشت زبان فارسی و زبان‌های بومی رایج در ایران

این دفتر در پایان اطلاعیه تأکید کرد، اولویت خرید نمایشگاهی امسال، از ناشران خصوصی و نیز ناشران استانی در صورت کیفیت مناسب کتاب خواهد بود و کتاب‌های خریداری‌شده در اختیار کتابخانه‌های مناطق محروم کشور قرار خواهد گرفت.»
نام:
ایمیل:
* نظر: