اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۲۱۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱ - ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - 12 December 2020
پلیس فتا فرماندهی انتظامی کیش از هموطنان خواست قبل تحویل هرگونه کالا و خدمات به مشتری از انتقال وجه واریز شده اطمینان حاصل کنند.
اپلیکیشن رسید ساز جعلی دردسری جدید برای کاسبان
به گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدرضا رضایی، رئیس پلیس فتا کیش در خصوص این خبر اظهار داشت: چندی پیش تعدادی از کسبه کیش، با در دست داشتن مرجوعه قضایی در پلیس فتا حاضر شدند و مدعی بودند که افرادي جهت دريافت خدمات يا خريد اقلام يا کالا به محل کسب آنها مراجعه  کرده اند و در قبال خدمات ارائه شده، رسيد جعلي واریز اینترنتی وجه به آنها تحويل داده اند؛ در حالی که هيچگونه وجهي به حساب ارائه دهندگان خدمات واريز نشده است.

سرهنگ رضایی افزود: با اقدامهای فنی و پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهمان این پرونده ها به صورت خانوادگی به کیش آمده بودند و با استفاده از این روش اقدام به کلاهبرداری از چندین رستوران،غرفه های لباس فروشی، غرفه های فروش موبایل وغیره نموده بودند که در نهایت این افراد دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

این مقام انتظامی به دارندگان مشاغل مختلف توصیه کرد: قبل تحویل هرگونه کالا و خدمات به مشتری از انتقال وجه قابل پرداخت با رسید پیامکی که توسط بانک ارسال می شود و یا استعلام کردن حساب بانکی مبنی بر واریز شدن وجه به حساب اطمینان حاصل نمایند.

وی درپایان با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: هموطنان می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به صورت آنلاین دریافت کنند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر: