اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
کد خبر: ۲۰۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - 10 October 2020
کارشناس بازار سرمایه:
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: حجم نقدینگی و همچنین رشد قیمت‌ موادپایه جهانی در کنار نوسان نرخ دلار، از عوامل تداوم روند صعودی بازار سرمایه به شمار می‌رود.
زمینه‌های رشد بازار سرمایه فراهم استبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران؛ علی اصولیان با بیان اینکه انتخابات آمریکا و نرخ برابری ارز یکی از عواملی است که می‌تواند بر میزان فروش محصولات شرکت‌های صادرات محور و همچنین روند قیمت‌ها اثرگذار باشد، اما در مجموع نمی‌تواند جهت و روند کلی بازار را تغییر دهد، افزود: نگاهی به حجم نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه طی چند ماه اخیر، نشان می‌دهد که در صورت ثبات شرایط، امکان رشد بیشتر و ماندگارتر فراهم است.

وی اظهار داشت: با فروش مثبت بعضی از شرکت‌های بورسی و فرابورسی که به دلایل بالا رفتن نرخ برابری دلار و افزایش میزان فروش ایجاد شده است، می‌توان ادعا کرد عدد فعلی شاخص، کف مناسبی برای بازار است و بازار توان رشد حدود ۵۰ درصدی را با حفظ شرایط فعلی دارد.

اصولیان در این خصوص افزود: در این بین می‌توان پیش‌بینی کرد که در چند ماه آتی شرکت‌های فلزی، معدنی، پتروشیمی، دارویی، با افزایش قیمت سهام همراه باشند و بانکی‌ها نیز به واسطه تسعیر نرخ ارز از این بالا رفتن بهره‌مند ‌شوند.  

این کارشناس بازار سرمایه گفت: برخی از سهم‌های کوچک بازار که از نظر بنیادی مناسب هستند نیز به دلیل رسیدن قیمت‌ها به ارزش ذاتی، می‌توانند گزینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری باشند.

اصولیان گفت: اکنون با توجه به نرخ برابری دلار و قیمت خودرو، مسکن و سکه، به نظر می‌رسد منطقی‌ترین محل برای سرمایه‌گذاری، بازار سرمایه باشد.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: