تأکید رئیس جمهور بر ضرورت تقویت مسیرهای بین منطقه ای
تأکید رئیس جمهور بر ضرورت تقویت مسیرهای بین منطقه ایبه گزارش عصرپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری, سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز سه‌شنبه در دیدار با آقای غیرت ساری‌بای دبیرکل سازمان کنفرانس همکاری و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) با اشاره به ظرفیت های بسیار حوزه منطقه ای سیکا برای توسعه تعاملات کشورهای عضو، ابراز امیدواری کرد با حمایت اعضا و فعالیت بیشتردبیرخانه، جایگاه این سازمان تقویت شود.
 
رئیس جمهور ضمن اعلام آمادگی برای انتقال و اشتراک تجربیات جمهوری اسلامی ایران بویژه در زمینه، علم و فناوری، توسعه اقتصادی و مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان‌یافته به کشورهای عضو سیکا بر ضرورت تقویت کریدور های بین منطقه ای تأکید کرد.
 
رئیسی همچنین با تاکید بر ارتباط پایدار بین کشورهای عضو ، روند تحولات بین المللی را به سمت چند جانبه گرایی دانست و تصریح کرد: با افول یکجانبه گرایی در جهان این کشورهای منطقه و سازمان‌های منطقه‌ای هستند که آینده منطقه و جهان را رقم خواهند زد.
 
غیرت ساری‌بای دبیرکل سازمان کنفرانس همکاری و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) نیز در این دیدار با تمجید از مشارکت فعال ایران در میزبانی از رویدادهای این سازمان بویژه در زمینه مبارزه با تروریسم و توسعه اقتصادی به پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف بویژه علم و فناوری اشاره کرد و اشتراک تجارب ایران در این زمینه با کشورهای عضو سیکا را خواستار شد.
 
ساری‌بای همچنین ضمن ابراز خرسندی از تصمیم سران سیکا برای تأسیس صندوقی در سازمان کنفرانس همکاری و اعتمادسازی در آسیا برای حمایت از کشورهای عضو و کمک به تعامل بیشتر اعضای این سازمان از مشارکت ایران در این زمینه نیز قدردانی کرد.