چمران عنوان کرد:
طرح مجلس برای حل ترافیک وآلودگی هوای تهران
طرح مجلس برای حل ترافیک وآلودگی هوای تهرانبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، مهدی چمران در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس طرحی را برای رفع معضل ترافیک و کاهش آلودگی هوا ارائه داده است که در جلسه هم‌اندیشی این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ایرادات برای اصلاح اعلام شد، گفت: یکی از اقدامات این طرح پیش‌بینی پیمایش خودروها و واگذاری سهم خودروهای کم پیمایش به دیگر خودروها بود چرا که گنجایش معابر تهران برای خودرو تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه تردد فعلی فوق ظرفیت بزرگراه‌هاست‌ و امروز نیز قرعه کشی می‌کنند و حداقل یک میلیون خودرو اضافه می‌شود، بدون اینکه خودروهای فرسوده از رده خارج شوند، در خصوص واردات اتوبوس به تهران نیز گفت: گزارشی از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص اقدامات عملیاتی این معاونت ارائه خواهد شد.

رییس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه اگر ساختمان‌های اعلام شده ایمن شوند که این امر بسیار خوب است، خاطرنشان کرد: باید بررسی شود که ساختمان‌های ناایمن نیز برای ایمن سازی اقدام کنند؛ پارکینگی که دیروز کلنگ‌زنی شده سازه جدایی از بیمارستان است و ارتباطی با بیمارستان ندارد. این پارکینگ متعلق به بیمارستان شریعتی است که به صورت مشارکتی با شهرداری ساخته می شود و یک یا دو بیمارستان دیگر نیز در برنامه وجود دارد. 

چمران همچنین در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه صورت هزینه های اسفند ماه هنوز ارسال نشده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در خردادماه هستیم، نیاز است که گزارش سریعتر ارائه شود تا ناچار به تذکرات پی در پی در این زمینه نشویم؛ تا به حال گزارشات به موقع ارائه شده و امیدواریم گزارشات پس از این نیز به موقع ارائه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بخش‌های دیگری برای تاکسی‌های اینترنتی نرخ گذاری می کنند، یادآور شد: باید فکری در این خصوص شود و به وزارت کشور اعلام شود که شورا اعمال نظر داشته باشد؛ چراکه قطعاً به سود مردم خواهد بود.

چمران در ادامه سخنان خود در صحن علنی شورای شهر با بیان اینکه بعد از تهدیدهای اسرائیل ، رونمایی از موشک خرمشهر پاسخی به گزافه گویی های اسرائیل است که قدرت و توان ایران را نشان داد، گفت: خاطرم هست که اسرائیل زیرساخت‌های هسته‌ای عراق را هدف قرار داد و اگر قدرت بازدارندگی ایران نبود، اسرائیل قطعا تهدیدهای خود را علیه ایران عملیاتی می‌کرد و امیدوارم فرزندانمان در صنایع دفاعی هر روز توفیقات بیشتری کسب کنند.