معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد:
تاثیرگذاری اطلس ملی جمعیت در تصمیم‌سازی و رفع دغدغه‌مندی
تاثیرگذاری اطلس ملی جمعیت در تصمیم‌سازی و رفع دغدغه‌مندیبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: در آیین رونمایی از اطلس ملی جمعیت که در سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد، افزود: علاوه بر این می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی برای تعیین منابع مالی و تحلیل‌های منطقه‌ای اثرگذار باشد و به دولت کمک کرده تا توجه جدی به کمبودها کند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: با توجه به وعده‌ای که سازمان نقشه‌برداری کشور داده است امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد تحت وب شدن این اطلس و ثبتی مبنا شدن آمارهای مرتبط با جمعیت باشیم.

خزعلی خاطرنشان کرد: کمیته زنان و خانواده در هشت ماه گذشته با تلاش شبانه‌روزی متخصصان ارتباط با دستگاه‌های اجرایی درصدد احصای آمار هر دستگاه به تفکیک جنسیت بوده است.

وی همچنین از اینکه تعداد زیادی از مدیران سازمان نقشه‌برداری کشور بانوان هستند و با دقت فوق العاده خود اطلس‌های تخصصی را تهیه می‌کنند اظهار خوشحالی کرد.

این استاد دانشگاه گفت: امیدواریم این اطلس مبنای تصمیم‌سازی‌های کلان قرار بگیرد و شاهد عملیاتی شدن برنامه‌ها بر اساس این آمار صحیح جمعیتی باشیم.

نتایج آماری سال ۹۵ نمی تواند مبنای برنامه‌های جمعیتی باشد

خزعلی ادامه داد: مطمئنا دیگر نمی‌توانیم بر اساس نتایج آماری سال ۹۵ در حوزه جمعیتی ورود کنیم زیرا طی این سال‌ها با کاهش قابل توجه جمعیتی مواجه بودیم.

وی افزود: با توجه به مشکلات جمعیتی که بخشی از آن مبنای اقتصادی و بخشی دیگر فرهنگی دارد، امیدواریم با رونمایی این اطلس بتوانیم شاهد اصلاحات موثر مدیریتی باشیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: موضوع فرهنگی و تغییرات نگرشی در بحث جمعیت امری زمانبر است و باید تحولات انجام شده طی چند دهه اخیر در حوزه فرهنگ فرزندآوری و جمعیتی تغییر کند.