بیانیه تشکل های دانش آموزی: دشمن را روسیاه و ناامید می‌کنیم
بیانیه تشکل های دانش آموزی: دشمن را روسیاه و ناامید می‌کنیمبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس،  مراسم یوم اللّه ۱۳ آبان امروز در تهران و سراسر کشور برگزار شد. در ابتدای این مراسم در تهران بیانیه تشکل‌های دانش آموزی توسط یکی از دانش آموزان در جمع راهپیمایان قرائت شد.

در این بیانیه آمده است:  ۱۳ آبان نماد مبارزه با نظام سلطه و تاکید بر استقلال ملت است؛ ۱۳ آبان برگی زرین در تاریخ استکبارستیزی ملت ایران است، روزی که دانشجویان پیرو خط امام، آخرین لانه فساد و جاسوسی شیطان بزرگ آمریکا را در ایران به تسخیر درآوردند.

«این حماسه به قدری شکوهمند بود که امام‌ راحل آن را انقلاب دوم، و حتی مهمتر و بزرگتر از انقلاب اول خواندند و حالا ما دانش‌آموزان و افسران جنگ‌ نرم با امام زمان (عج) عهد می‌بندیم، که بیانیه پرمفهوم گام دوم رهبر فرزانه انقلاب را جامه عمل بپوشانیم».

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است، اینک که دشمن سنگرهای علم‌آموزی را هدف قرار داده است، ما دانش آموزان عهد می‌بندیم که در مسیر علم و پژوهش، دشمن را روسیاه و ناامید کنیم و در این مسیر با فعالیت منسجم در تشکل های اَمین دانش آموزی به دغدغه های فرهنگی رهبرمان پاسخ دهیم و با فعالیت‌های مستمر خود کشور را به سمت ساخت تمدن نوین اسلامی پیش ببریم.

ما دانش آموزان عهد می بندیم که با وجود تهاجم‌های ضدمعنویت و ضداخلاق در فضای ولنگاری مجازی، که از سوی غرب و شرق مدارس را تهدید می‌کند، با گسترش اخلاق و معنویت بر اساس اسلام ناب محمدی (ص) مدارس خود را تقویت کنیم.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است : ما نوجوانان دهه هشتادی عهد می‌بندیم که برای استقلال و آزادی کشور که بر مدار اخلاق و قانون استوار گشته این دو را حفظ کنیم و در این راه پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایستاده ایم تا اوج افتخار و عزت را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آوریم. ‌

ای رهبر عزیرتر از جانمان، ما با شما عهد می‌بندیم که به فضل خدا در آینده‌ای نه چندان دور به عنوان مدیران جهادی این جامعه، عزت ملی کشورمان را حفظ کنیم و مسیر تحقق دولت اسلامی را فراهم کنیم.

ما جوانان با شما عهد می‌بندیم که در مواجهه با توطئه غرب برای ترویج سبک زندگی غربی با همتی جهادی و هوشمندانه به طور همه جانبه با آن مقابله کنیم و امروز همگام با سایر سربازان مهدی صاحب الزمان (عج) اینجا دور هم جمع شده ایم تا بگوییم ما نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی بیداریم و قطعا کابوس سال های آینده مستکبران عالم خواهیم بود.

در پایان این بیانیه با اشاره به جنایت تروریستی حرم حضرت شاهچراغ (ع) آمده است: ما دانش آموزان ایران اسلامی ضمن محکومیت این جنایت دردناک و کوردلانه، در برابر این‌گونه اقدامات که هدفی جز تزریق حس ناامیدی و ناامنی به جامعه ندارد، با هوشیاری و بصیرت، حمایت همه‌جانبه خود را از ایران مقتدر اسلامی اعلام می داریم و اعلام می‌کنیم؛ این اقدامات کور نمی‌تواند خللی در مسیر رو به رشد ملت عزیز ایران ایفا کند و ایران قوی را به حول و قوه الهی رقم خواهیم زد.

راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان  امروز - جمعه - با حضور دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم  در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران و همزمان در ۹۰۰ شهر کشور با شعار محوری «حماسه ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی» برگزار شد.