استاندار تهران:
اختصاص حدود ۲۰۰ مدرسه جهت واکسیناسیون دانش آموزان
اختصاص حدود ۲۰۰ مدرسه جهت واکسیناسیون دانش آموزانبه گزارش عصرپرس از وزارت بهداشت، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مدیریت و مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال اظهار داشت: ۱۰۰ مدرسه در کلانشهر تهران و ۹۹ در مدرسه در شهرستان‌های استان به واکسیناسیون اختصاص پیدا کرده است. البته تا کنون ۱۸۶ هزار نفر از افراد ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن دریافت کردند.

استاندار تهران با اشاره به اینکه یک میلیون و ۸۶ هزار و ۲۰ نفر جامعه هدف ۱۲ تا ۱۸ سال در استان تهران داریم بر استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش جهت واکسیناسیون جامعه هدف تاکید کرد.

وی با اشاره به تکلیف ستاد کرونا مبنی بر واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۸ سال اظهار داشت: ظرفیت مدارس و امکانات ادارات کل آموزش و پرورش تهران و شهرستان های تهران برای پیشبرد روند واکسیناسیون استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: نگهداری کودکان در منازل علاوه بر آثار روحی، روانی و جسمانی بر وضعیت آموزش نیز تاثیر دارد؛ از سوی دیگر با توجه به نگرانی نسبت به سلامت آنها واکسیناسیون ها اولویت دارد که در ستاد ملی کرونا این موضوع ابلاغ شده است.

استاندار تهران همچنین با اشاره به واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۸ سال از پنجشنبه این هفته بیان کرد: یک میلیون و ۸۶ هزار و ۲۰ نفر جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال در استان تهران داریم که مشمول دریافت واکسن می باشند د انتظارمان این است که آموزش و پرورش از همه ظرفیت ها برای تزریق واکسن استفاده کند.

وی ادامه داد: نسبت به هفته قبل کاهش ۴ درصدی فوتی ها و ۲.۶ درصدی بیماران سرپایی را شاهد هستیم، ضمن اینکه ۶۹ درصد جمعیت استان تهران واکسن دریافت کردند.

استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه در زمان شیوع و پیک کرونا تمام تخت های بیمارستانی به بستری بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده بود و عمل بیماران غیراورژانسی به تأخیر افتاده بود که از سرگیری فعالیت کامل بیمارستان ها برای اعمال جراحی انجام می‌شود.