سازمان هواپیمایی کشوری اعلام‌کرد:
شرکت‌های هواپیمایی ایرانی آماده صدور بلیت پروازهای اربعین هستند
شرکت‌های هواپیمایی ایرانی آماده صدور بلیت پروازهای اربعین هستنده گزارش سروییس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در متن این اطلاعیه آمده است: براساس دستورالعمل ابلاغی سازمان حج و زیارت، همه شرکت های هواپیمایی داخلی منتظر ارائه فهرست زائران تایید شده در سامانه «سماح» (سامانه مشتاقان ایام حضور در عتباب مقدسه) بوده و به‌محض ارسال این فهرست از سازمان حج و زیارت، شرکت‌های هواپیمایی نسبت به صدور بلیت هواپیما اقدام خواهند کرد.

همچنین بنا به اعلام قبلی و دستور سازمان حج و زیارت، داشتن تست PCR منفی با اعتبار دست‌کم ۷۲ ساعت، کارت واکسن 2 دُز و داشتن ویزای معتبر، از الزام‌های صدور بلیط توسط شرکت‌های هواپیمایی برای سفر اربعین به شمار می‌رود.

براساس این گزارش، بلیت دوطرفه پرواز از تهران، شیراز، اهواز، تبریز و اصفهان به فرودگاه نجف پنج‌میلیون تومان و در مسیر مشهد- نجف- مشهد ۶ میلیون تومان نرخ‌گذاری شده است.

همچنین همه شرکت‌ها و ایرلاین‌ها موظف شدند نسبت به ارائه بلیت با این قیمت‌ها اقدام کنند.

قیمت پروازها از مبدا تهران، شیراز، اصفهان، اهواز و تبریز به فرودگاه نجف در مسیر یک‌طرفه ‌نیز سه‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد.

این نرخ‌ها فقط مربوط به پروازها در ایام اربعین از ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر ۱۴۰۰ است و نرخ‌های بلیت پیش و پس از این بازه زمانی تابع عرضه و تقاضا خواهد بود.