نمکی: رکورد تزریق روزانه ۴۳۰ هزار دُز واکسن در کشور شکست
نمکی: رکورد تزریق روزانه ۴۳۰ هزار دُز واکسن در کشور شکستبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، سعید نمکی روز پنجشنبه در آیین افتتاحیه طرح واکسیناسیون فرهنگیان در شهرری، اظهار داشت: منابع واکسیناسیون کشور از سه محل واکسن برکت، پاستور و واکسن های وارداتی تامین و از هفته آینده نیز مقدار قایل توجهی واکسن وارد کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون معلمان و اساتید دانشگاه ها قبل از آغاز سال تحصیلی به پایان می رسد، اظهار امیدواری کرد که معلمان و دانش آموزان سال تحصیلی جدید را سرکلاس های درسشان در مدارس و دانشگاه ها آغاز کنند.

نمکی با اشاره به اینکه مدرسه پایگاهی نیست که بشود آن را تعطیل کرد، افزود: امروز در بحث توسعه انسانی در تمامی جوامع مدرسه پس از خانواده مهمترین نقش را در تربیت انسان ها بر عهده دارد که تعطیلی این نهاد تاثیرگذار خسارات زیادی را برای کشور تحمیل کرده است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین دغه دغه های وزارت بهداشت در مدت ۱۷ ماه گذشته تعطیلی مدارس و دانشگاه بود که امیدواریم با انجام واکسیناسیون گسترده از امسال شاهد بازگشایی این بخش فرهنگی اثرگذار در کشور باشیم.

نمکی در خصوص بازگشایی مدارس و نگرانی خانواده دانش آموزان نیز بیان داشت: در هیچ جای دنیا واکسیناسیون گروه کودکان را نداریم؛ تنها واکسنی که روی گروه سنی پنج تا ۱۸ سال اثر دارد واکسن پاستور است که در صورت واکسیناسیون گروه کودکان به طور حتم از واکسن پاستور استفاده می شود.

وی با تاکید براینکه واکسیناسیون در هیچ کجای دنیا به معنای برطرف شدن خطر ابتلا به کرونا نیست، ابراز کرد: معلمان، دانش آموزان و کل ملت ایران باید بدانند که فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید در دستور کارشان حتی پس از واکسیناسیون باشد.

نمکی گفت: واکسیناسیون گروه های شغلی پرخطر مانند رانندگان حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی، بیماران دیابتی، بیماران خاص، خبرنگاران، قضات، کارمندان دادگاه ها، زندانیان نیز آغاز شده است.

وی یادآور شد: واکسیناسیون گروه های شغلی خاص با همکاری کارشناسان بهداشتی ادارات هدف انجام می شود و هیچ تاثیری روی واکسیناسیون گروه های سنی ندارد.

براساس این گزارش، مراسم افتتاحیه طرح واکسیناسیون فرهنگیان امروز (پنجشنبه) با حضور دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محسن حاجی میرزایی وزیر محترم آموزش و پرورش، سید علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری در مجموعه ورزشی فاطمه الزهرا(س) شهرری برگزار شد.