افزایش بن اعتباری خرید کتاب ویژه دانشجویان،طلاب و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها
افزایش بن اعتباری خرید کتاب ویژه دانشجویان،طلاب و اعضای هیات علمی دانشگاه‌هابه گزارش عصرپرس از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از خانه کتاب و ادبیات ایران، ایوب دهقانکار درباره آغاز زمان ثبت‌نام برای دریافت یارانه اعتباری خرید کتاب(بن کتاب) گفت:‌ ثبت‌نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن خرید کتاب از(18دی ماه) آغاز خواهد شد و تا پایان سهمیه اعتبار ادامه خواهد داشت.
 
دهقانکار از افزایش 25درصدی یارانه اعتباری خرید کتاب ویژه دانشجویان و طلاب در این دوره از نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبر داد و گفت: با تلاش‌ها و پی‍گیری‌های صورت گرفته از سوی معاونت امور فرهنگی، مساعدت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، یارانه اعتباری خرید کتاب ویژه این گروه ها 25 درصد افزایش پیدا کرده است.
 
رئیس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ادامه داد: یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب تا سقف 200 هزار تومان است که از این مقدار سهم مشارکت دانشجویان و طلاب 120 هزار تومان است و 80 هزار تومان را نیز معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک صادرات ایران تامین خواهند کرد. همچنین یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی از 250 هزار تومان به 400هزار تومان رسیده است.  
 
وی تصریح کرد: افزایش یارانه اعتباری خرید کتاب به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد نشر ناشی از شیوع و گسترش ویروس کرونا و حمایت از توسعه فرهنگ مکتوب و کتاب و کتابخوانی در کشور صورت گرفته است.
 
 دانشجویان، طلاب  و اعضای هیات علمی می‌توانند برای چگونگی از شرایط و نحوه ثبت‌نام به سایت ketab.ir  مراجعه کنند.
 
 
نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم  تا 6 بهمن ماه در  tehranbookfair.ir برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام ناشران‌، بن نمایشگاه،‌ سرویس‌های ارسال‌کتاب و سامانه فروش کتاب می‌توانند با سامانه پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب به شماره ۹۱۰۰۹۸۹۸-۰۲۱ تماس بگیرند.