سردار کارگر خبر داد؛
راه اندازی قرارگاه نهضت فرهنگی دفاع مقدس در بنیاد حفظ آثار

راه اندازی قرارگاه نهضت فرهنگی دفاع مقدس در بنیاد حفظ آثار

به گزارش عصرپرس، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که امروز در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافعان حرم و گرامیداشت عملیات کربلای پنج اظهار داشت: در نمایشگاه چهار روزه دستاوردهای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از مسئولان ستاد قاچاق کالا و مواد مخدر دعوت شده تا گزارشی در خصوص مباحث آسیب‌های اجتماعی ارائه دهند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار دست اندرکاران حوزه دفاع مقدس گفت: در این دیدار آقا فرمودند باید صدای شهدا را به گوش جهانیان برسانیم.

سردار کارگر افزود: باید بدانیم اگر امروز پیام شهیدان به گوش ما برسد خوف و حزن را از بین خواهد برد و کسانی که در خوف و حزن هستند صدای شهیدان را نمی‌شنوند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف بنیاد حفظ آثار رساندن صدای شهیدان به گوش همه است، گفت: اگر ۳۰۰ سال دیگر بگذرد و صدای شهیدان به گوش ما برسد هنوز تازگی دارد.

سردار کارگر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در یک دیداری فرمودند: باید تلاش خود را برای معرفی شهدا صد برابر کنید؛ در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس طی ۲۰ سال ۷۰۰ عنوان کتاب چاپ شد و خوشبختانه طی سه سال گذشته ۳ هزار عنوان کتاب در بنیاد به چاپ رسیده است و باید تلاش خود را صد برابری کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز باید در حوزه کتاب، فیلم و کارهای هنری صد برابر تلاش شود، گفت: اگر کارهای ادبیاتی که در حوزه دفاع مقدس در حال انجام است صد برابر شود آن وقت به توفیق خواهیم رسید.

همچنین سردار کارگر با بیان اینکه برای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری قرارگاه نهضت فرهنگی دفاع مقدس در مجموعه بنیاد راه‌اندازی خواهد شد، گفت: قرارگاه نهضت فرهنگی به فرماندهی سرلشکر باقری راه‌اندازی و در ذیل این قرارگاه مجموعه‌های مختلف راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با تمام کارهایی که در حوزه دفاع مقدس صورت گرفته یک عقب‌ماندگی داریم، افزود: حضرت آقا فرمودند دفاع مقدس یک صحنه فوق العاده است و بنظر من با تمام کارهایی که صورت گرفته ۵۰ درصد کارها در خصوص دفاع مقدس انجام شده است.

 یکی از افتخارات بنیاد حفظ آثار سند راهبردی راهیان نور است

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه مسئولین بنیاد باید به مسئله ساختارمند بودن کارها توجه ویژه‌ای داشته باشند، گفت: در بنیاد یکی از کارهایی که به آن توجه شده و دارای اهمیت است، سند راهبردی راهیان نور است.

وی ادامه داد: امرور تکلیف بنیاد تا سال ۱۴۰۴ در جداول به صورت عملی مشخص شده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه تفاوت نهادی عمل کردن و سازمانی عمل کردن این است که سازمانی ساختاری خشک و شکننده است و نهادی ساختاری پویا دارد، گفت: باید به سویی برویم که دنبال اشخاص نباشیم بلکه به دنبال ساختار باشیم.

سردار کارگر با اشاره به اینکه اگر بخواهیم صدای شهیدان را به گوش جهانیان برسانیم اول باید خودمان صدای شهیدان را بشنویم، گفت: برای شنیدن صدای شهیدان تقوا  نیاز است.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: خوشبختانه با برنامه‌های صورت گرفته در سال گذشته به صد در صد برنامه‌های خود رسیدیم و ۴۰ درصد برنامه‌ها جلوتر از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته انجام شده است.

به گزارش دفاع پرس، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس درخاتمه با بیان اینکه افتخار می‌کنیم که با همکاران خودم در مرکز و استان‌ها کار می‌کنم، گفت: کارهای بنیاد در استان‌ها تجلی پیدا می‌کند و در مرکز سیاستگذاری و نظارت صورت می‌گیرد.