سرداراشتری
نیروهای انتظامی، مرزبانی و یگان ویژه شبانه روز پای کار هستند
نیروهای انتظامی، مرزبانی و یگان ویژه شبانه روز پای کار هستندبه گزارش عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین "سید مهدی قریشی" امام جمعه و نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به ارزیابی بازرسی و نظارت ستادی در سطح ناجا از پلیس استان،  گفت:  در استان آذربایجان غربی همکارانم در انتظامی، مرزبانی و یگان ویژه با تمامی توان به صورت شبانه روزی پای کار هستند و  با استفاده بهینه از تمامی امکانات و جلب مشارکت عمومی  در حوزه پیشگیری، کنترل و کاهش جرایم اقدامات خیلی خوبی انجام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با ابراز خوشحالی و رضایت از عملکرد و اقدامات فرماندهی انتظامی استان، بیان داشت: در سال جاری با وجود موضوعات ویژه ای همچون انتخابات، شرایط ویژه استان آذربایجان غربی همچون هم مرز بودن آن با چند کشور همسایه، جریانات سیاسی و گروه های ضد انقلاب؛ الحمدلله در این استان انتخابات با امنیت کامل برگزار و  نیروهای پلیس در خط ولایت، با روحیه انقلابی و جهادی امنیت خوبی برقرار کرده اند.

وی تصریح کرد: در سال جاری در حوزه مرزبانی تجهیزات خوبی تزریق شده ، استان آذربایجان غربی یکی از اولویت های اصلی ما در راستای تقویت امکانات و تجهیزات مرزبانی است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: با وجود شرایط و اتفاقاتی که در کشورهای منطقه رخ می دهد وضعیت امنیتی مثال زدنی در کشور برقرار است و در حوزه امنیت عمومی با  حضور موثر در تمامی صحنه ها، اقدامات بسیار خوبی توسط پلیس صورت گرفته که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از اقدامات کارکنان انتظامی در این حوزه اظهار رضایت کرده و ما به نظر خودمان با حد مطلوب فاصله داریم و از این رو می بایست تمامی فرماندهان، مدیران و روسا در تمامی امور با ابتکار و شتاب بیشتری پیش بروند.

وی با بیان اینکه از همان روزهای نخست که موضوع ویروس کرونا در سطح کشور مطرح شد، نیروی انتظامی همزمان با کادر درمان و وزارت بهداشت  و بر اساس پیام رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) پیرامون وضعیت و طغیان بیماری کرونا و معرفی آن به عنوان مسئله اول کشور و اهمیت ورود با همه توان نیروهای مسلح برای کمک به مردم در این عرصه؛ با تمام توان و ظرفیت در این حوزه ورود پیدا کردیم.

فرمانده ناجا افزود: از اقدامات مهم دیگر در خصوص مبارزه با کرونا، ورود به موقع پلیس در فضای مجازی و برخورد با کسانی بود که قصد تشویش اذهان عمومی را داشتند که پلیس فتا در این زمینه به خوبی وارد عمل شد.

سردار اشتری از اشراف اطلاعاتی پلیس در ماموریت ها و پیگیری امور با استفاده از هوشمند سازی پلیس در سال جاری خبر داد و گفت: به منظور استفاده مطلوب از تمامی تجهیزات و امکانات، برنامه ریزی های خوبی در حوزه هوشمند سازی پلیس در سال جاری صورت گرفته که در هفته ناجای سال جاری ارائه خواهند شد و تمام تلاش بر این است که تا پایان سال زیرساخت ها را تکمیل کرده و لازم است که برای پیشبرد و رسیدن به اهداف مدنظر از تمامی ظرفیت های موجود استفاده کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه  تحقق فرامین مقام عظمای ولایت از  اولویت های اصلی نیروی انتظامی است؛ گفت:  اعتماد عمومی به ناجا به عنوان یک نیروی مردمی در رتبه بالایی قرار دارد؛ چرا که مجموعه پلیس ، با انگیزه  و به عنوان حافظ امنیت جامعه بوده و در این زمینه 60درصد گزینش ها  در ناجا از طریق عضویابی نیروهای شایسته صورت می گیرد.

سردار اشتری در ادامه سفر به استان با پیشکسوتان نیروی انتظامی نیز دیدار  و گفت: پیشکسوتان سرمایه بزرگی برای ناجا هستند چرا که ارتباط با بازنشستگان و پیشکسوتان از تاکیدات مقام معظم رهبری است و آنان به عنوان یک پشتیبان برای نیروها در ماموریت های پیش رو هستند.