عملیات اجرایی چهار پروژه در بندر چابهار با حضور جهانگیری آغاز شد
عملیات اجرایی چهار پروژه در بندر چابهار با حضور جهانگیری آغاز شدبه گزارش عصرپرس، اسحاق جهانگیری در آیین آغاز به کار عملیات اجرایی ۴ پروژه زیربنایی بندری و دریایی در بندر شهید بهشتی چابهار، خاطرنشان کرد: بیش از ۳ هزار میلیارد تومان طرح های سرمایه گذاری و عمرانی در بندر چابهار، در دست اجراست که این امر بسیار قابل توجه است. 

وی افزود: به رغم مشکلات و محدودیت‌های ایجاد شده در مسیر مبادلات تجاری کشور، صادرات، واردات و ترانزیت کالاها به مقصد ایران، بندر چابهار توانسته فعالانه عمل کند، از اینرو حجم قابل توجهی کالا از طریق این بندر به کشور  وارد و همچنین به کشورهای همسایه از جمله افغانستان ارسال می شود.

وی با اشاره به طرح های توسعه ای بندر چابهار، تأکید کرد: این طرح ها برای اعمال حاکمیت سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین برای اطمینان از سلامت کامل دریانوردان به هنگام تردد در دریا لازم و کاربردی است.

رئیس شورای توسعه سواحل مکران اجرای پروژه پوشش کامل رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان و احداث ساختمان مرکز جستجوی نجات دریایی را طرح های بسیار مهم سازمان بنادر در حوزه تردد ایمن دریایی برای دریانوردان برشمرد.