معاون قوه قضائیه اعلام کرد:
صیانت از تولید و اشتغال در کشورمأموریت ویژه قوه قضائیه است

صیانت از تولید و اشتغال در کشورمأموریت ویژه قوه قضائیه است

به گزارش خبرنگار عصرپرس: حکمتعلی مظفری معاون قوه قضائیه امروز (یکشنبه ۱۴ مهر) در مراسم امضای تفاهم نامه با وزارت صنعت، معدن و تجارت، از تشکیل شوراهای حل اختلاف تخصصی در حوزه های صنعتی، معدنی و تجاری خبر داد و گفت: یکی از دغدغه های نظام جمهوری اسلامی ایران در این برهه از زمان، توجه ویژه و حمایت قاطع قوه قضائیه از تولید و اشتغال در کشور است که بر این اساس، بخش های مختلف قوه قضائیه نیز در تعامل با سایر قوا این موضوع را پیگیری می کنند.

وی افزود: بخش های مختلف قوه قضائیه مکلف شده اند، زمینه اشتغال و تولید در داخل کشور را فراهم کنند و تا هر میزان که می توانند از وابستگی کشور به خارج جلوگیری نمایند.

وی تصریح کرد: قوه قضائیه با تمام توان و بر اساس تدابیر رئیس قوه، در حوزه دفاع از تولید و اشتغال وارد خواهد شد.

مظفری گفت: وجود شعب ویژه و تخصصی شوراهای حل اختلاف در مجموعه واحدهای صنعتی و معدنی کشور، یکی از ضروریات به شمار می رود تا بخشی از اختلافات درون واحدهای تولیدی را با مجموعه های دولتی حل و فصل نماید.

معاون قوه قضائیه خاطرنشان کرد: بخشی از اختلافات به ارتباطات واحدهای تولیدی با مجموعه های بیرونی برمی گردد که می تواند به خاطر وجود تشریفات قانونی رسیدگی به آنها به تعویق افتد که بر این اساس، در مجموعه های تخصصی و کارشناسی و در تعامل میان تولیدکنندگان با قوه قضائیه تلاش خواهد شد تا در فضایی آرام و به دور از مسائل روانی مشکلات حل و فصل شود.

وی تشکیل شوراهای حل اختلاف ویژه واحدهای تولیدی را گام موثری از سوی قوه قضائیه در راستای صیانت از تولید دانست.

لازم به ذکر است در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین قوه قضاییه و وزارت صنعت، معدن و تجارت، مبنی بر تشکیل شوراهای حل اختلاف در مراکز صنعتی، معدنی و تجاری به امضای رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و حکمت علی مظفری معاون قوه قضاییه و رئیس شوراهای حل اختلاف کشور رسید.


خبرنگار:پویامرادی