فرمانده پلیس فرودگاه های کشور اعلام کرد:
کشفیات 383 کیلوگرم مواد مخدر در 4 ماهه نخست سال

کشفیات 383 کیلوگرم مواد مخدر در 4 ماهه نخست سالبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، سردار حسن مهری فرمانده پلیس فرودگاه های کشور در تشریح عملکرد پلیس فرودگاه در 4 ماهه نخست سال جاری، با اشاره به میزان کشفیات کالا و ارز قاچاق در فرودگاه های سراسر کشور اظهار داشت: در حوزه کشف کالای قاچاق اقدامات موثری انجام گرفته است که ارزش ریالی این کشفیات تاکنون، به گفته کارشناسان مربوطه مبلغ 422 میلیارد ریال می باشد که در این رابطه 9 نفر دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

وی ادامه داد: با طرح ریزی و انجام اقدامات پیشگیرانه و همچنین کنترل و نظارت بیشتر مرزهای هوایی کشور و برگزاری چندین طرح مبارزه مشترک بین فرودگاهی در حوزه قاچاق، موفق به کشف و ضبط مقادیر قابل توجهی کالا و ارز قاچاق شده ایم.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور در خصوص کشف سرقت و اموال مسروقه در سال جاری بیان کرد: تاکنون 58 فقره سرقت به وقوع پیوسته که 37 فقره کشف و 50 متهم در این خصوص دستگیر شدند.

وی افزود: در رابطه با 9 فقره جعل و کلاهبرداری به وقوع پیوسته همگی کشف و 9 نفر دستگیر شده و در استعلام صورت گرفته توسط ماموران آگاهی در حوزه فرودگاه 1716 خودرو دارای دستور توقیف از سوی مراجع قضائی در پارگینگ های فرودگاهی توقیف شده اند.

وی یکی از کلیدی ترین وظایف پلیس فرودگاه های کشور را خدمت رسانی هرساله به زائران بیت الله الحرام عنوان کرد و افزود: در سال جاری نشست های خوبی برای هماهنگی هرچه بیشتر با مدیران فرودگاهی در حوزه حج تمتع برگزار کرده ایم تا بازهم با پایان عملیات بازگشت حجاج به میهن عزیزمان شاهد رضایت زوار گرامی از عملکردمان باشیم .

مهری میزان کشفیات مواد مخدر در 4 ماهه نخست سال 98 را در سراسر فرودگاه های کشور 383 کیلوگرم اعلام داشت و افزود: با چهره زنی و دقت عمل ماموران در گیت های بازرسی در این خصوص 3139 متهم دستگیر شده اند.

این مقام انتظامی در تشریح اقدامات پلیس فرودگاه در سایر حوزه ها اظهار داشت: در 4 ماهه اول سال جاری 517 مورد کلاس آگاه سازی در خصوص جرایم مهمه با دعوت از اساتید مجرب و 26 مورد صحت عمل کارکنان از قبیل رد رشوه و استرداد اموال داشته ایم.

وی در بخش پایانی صحبت های خود ضمن دعوت از همه ارگان ها و ادارات دولتی حاضر در فرودگاه های کشور به همکاری با عوامل پلیس فرودگاه اظهار امیدواری کرد با تعامل دو سویه شاهد توفیقات روز افزون پلیس در صنعت هوایی کشور باشیم.