اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
کد خبر: ۹۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۷ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - 05 August 2018
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به جمعیت 3 میلیون و 300 هزار نفری ایثارگران تحت پوشش بنیاد گفت: با توجه به گستردگی این جامعه و مشکلات موجود خدمات‌رسانی به این عزیزان نیاز به همراهی و همکاری تمام وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌ها دارد.

شهیدی:خدمات‌رسانی به ایثارگران نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها است

به گزارش عصرپرس، یکصد و شصت و پنجمین جلسه شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران روز یکشنبه 14 مردادماه با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دکتر جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در محل این سازمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در این جلسه با بیان اینکه جلسات شورای مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران به‌صورت ماهانه برگزار می‌شود افزود: بخشی از جلسات این شورا نیز به میزبانی وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌ها برگزار می‌شود تا مشکلات ایثارگران در حوزه کاری آن‌ها بررسی شود و جلسه امروز در سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در همین راستا برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت جایگاه ایثارگران در جامعه گفت: انقلاب اسلامی مدیون فداکاری و تلاش‌های ایثارگران عزیز است و همه ما مدیون آن‌ها هستیم و هدف همه ما خدمت‌رسانی به ایثارگران و حل مسائل و مشکلات آن‌هاست.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تهیه و تدوین آئین‌نامه‌های اجرایی در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران توسط بنیاد گفت: این آئین نامه ها به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال شده و بخشی از آن ها تصویب شده است و بقیه در حال بررسی هستند. بخشی از احکام قانون برنامه ششم توسعه مربوط به ایثارگران نیز بار مالی سنگینی دارند و در قانون بودجه اعتباری برای اجرای آن دیده نشده است که برآورد مالی این احکام در بنیاد انجام شده و به مبادی ذیربط اعلام و مجددآً برای دولت و مجلس شورای اسلامی ارسال و در حال پیگیری است.

معاون رییس جمهور یکی از مشکلات موجود در خصوص مشاورین امور ایثارگران دستگاه‌ها را جایگاه اداری آن‌ها عنوان کرد و گفت: تمام وظایف ایثارگران دستگاه‌ها بر عهده مشاورین امور ایثارگران آن دستگاه است و جایگاه مشاور پاسخگوی همه این نیازها نیست و لزوم ارتقاء جایگاه این بخش در دستگاه‌ها احساس می‌شود تا کارها با قدرت و توان بیشتری پیگیری شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به جمعیت 3 میلیون و 300 هزار نفری ایثارگران تحت پوشش بنیاد گفت: با توجه به گستردگی این جامعه و مشکلات موجود خدمات‌رسانی به این عزیزان نیاز به همراهی و همکاری تمام وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌ها دارد.

جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز گفت: ما وظیفه خود می دانیم در چهارچوب قوانین هر کمکی که می‌توانیم انجام دهیم و برای حل مشکلات ایثارگران گام برداریم. ممکن است قوانینی نیز وجود داشته باشند که نیاز به اصلاح داشته باشند و در این موارد باید تلاش کنیم تا نتیجه منجر به بهبود وضعیت ایثارگران شود.

مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه با اشاره به طرح شکایت‌های ایثارگران در کمیسیون ماده 16 بنیاد گفت: این شکایات در 3 بخش «پذیرش و احراز مصادیق ایثارگری»، «حقوق و مزایا» و «شکایات درباره عدم اجرای قوانین اداری و استخدامی» صورت می‌گیرد که بخشی از این شکایات مربوط به ابهامات موجود در قوانین است.

در این جلسه جمعی از مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران به بیان اقدامات دستگاه‌های خود درباره ایثارگران و همچنین مشکلات موجود درباره خدمت رسانی به ایثارگران پرداختند.


نام:
ایمیل:
* نظر: