اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۹۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۱۲ تير ۱۳۹۷ - 03 July 2018
رکورد جدید برای مصرف برق کشور؛
پیک مصرف برق در روز گذشته به بالای 56 هزار مگاوات رسید و رقم هشداردهنده 56 هزار و 532 مگاوات در زمان اوج مصرف برق ثبت شد.

پیک مصرف برق به رقم هشداردهنده 56 هزار و 532 مگاوات رسیدبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، با ادامه موج گرما در کشور، پیک مصرف برق در روز دوشنبه (11 تیرماه) به میزان 56 هزار و 532 مگاوات گزارش شد که این رقم در مقایسه با روز گذشته که 55 هزار و 432 مگاوات بود، افزایش یک هزار و 240 مگاواتی را درپی داشت.

میزان مبادلات برق نیز در روز گذشته برابر با 561 مگاوات ثبت شد که سهم صادرات از این میزان 156 مگاوات و واردات برق نیز 405 مگاوات بود.

همچنین میزان مصرف برق صنایع در روز گذشته سه هزار و 582 مگاوات بوده که در مقایسه با روز یکشنبه که میزان آن سه هزار و 530 مگاوات ثبت شده، مصرف برق این بخش قدری افزایش داشته است.

برخلاف رکوردهای عمومی و ورزشی، ثبت رکورد جدید برای پیک مصرف برق یک شاخص منفی به حساب می‌آید و هشداری برای رسیدن شبکه و نیروگاه‌های کشور به حداکثر توان قابل استفاده است.

با توجه به گرم شدن دمای هوا در اکثر استان‌های کشور، ضروری است که مشترکان در مصرف برق بخش خانگی حداکثر صرفه‌جویی را به عمل آورده و در ساعات پیک از به‌کارگیری لوازم برقی پرمصرف اجتناب کرده تا هم‌وطنان به‌ویژه در مناطق گرم جنوب کشور نیز از نعمت برق برخوردار باشند.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: